Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet igy mondani?

Fel lehet igy mondani?

Figyelt kérdés
Fizetes nelkuli szabadsagot akartam kerni junius elso ket hetere de nem engedtek, viszont nem igazan tudnek bemenni. Tudom, hogy X munkanap kot engem meg a munkaltatot is, hogy annyit kell meg dolgoznom, es arra gondoltam, hogy most 2 hetig nem megyek be de utana akarmennyit ledolgozok ha kell://

2016. máj. 27. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Fel hát.
2016. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez így nem megy.

Közös megegyezéssel felmondhatsz, ha belemegy a munkáltató, akkor akár azonnali hatállyal is. Ha rendes felmondással teszed ezt, akkor a munkáltató ragaszkodhat a a munkaidőd alapján kiszámított felmondási idő kitöltéséhez (maximum 30 naptári nap).

Ezenkívül még megpróbálhatod magadat azonnali hatállyal kirúgatni.

2016. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerződésed alapján van rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettséged. Ha nem engedélyezték a fizetés nélküli szabadságot, akkor érvényes a fenti dolog. Abban az esetben, ha mégsem mész be dolgozni, azonnali hatállyal felmondhat a munkáltató, aminek anyagi következményei vannak/lehetnek Rád nézve.

Ezt tudomásul kell venni.

2016. máj. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez szerződésszegés, és munkaügyi bíróságon kötsz ki vele, egy szép kártérítési követelés adósaként.
2016. máj. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hm, akkor ezt mellozom:D az a baj, hogy mire felmondanek pont veget erne a vizsgaidoszak es kb semmi ertelme nem lenne
2016. máj. 28. 12:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Amúgy sincs semmi értelme, ugyanis mi a biztosíték arra, hogy újra alkalmazni akar a cég? Semmi.


Maga az is abszurd, hogy vizsgák miatt valaki megszüntesse a jogviszonyát azért, hogy legyen ideje tanulni.


Én 3 sulit végeztem el meló alatt (tehát nem tanfolyamot), nem járt rá tanulmányi szabadság, mégis megléptem felmondás, és fizetés nélküli szabadság nélkül is.


Szerintem Neked is menni fog, csak akarni kell...

2016. máj. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk en azt egy szoval sem irtam, hogy vissza is szeretnek menni:D nem is ertem ezt mibol gondoltad
2016. máj. 29. 09:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Ebből: "2 hetig nem megyek be de utana akarmennyit ledolgozok ha kell://"
2016. máj. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaaa ertem, de en azt a ket hetet a felmondasi idonek szantam. Ha nem alkalmazna en csak orulnek neki xD
2016. máj. 30. 16:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaaaaa. Nem tudattad... :)
2016. máj. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!