Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez törvénybe ütköző?

Ez törvénybe ütköző?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek szabadidőmben célba lőni. (légfegyverrel) Űzhetem ezt a fajta sportot a kertemben, vagy illegális? Kertes házról van szó, mellettünk két szomszéd lakik. Feljelenthetnek ezért? Vastag fémlemezre van ragasztva a lőlapom, szóval sehogy sem tud áthatolni, gellert kapni a lövedék.

2016. máj. 29. 21:41
 1/7 anonim válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy illegális-e, de a második szomszédban élőknek is ez a hobbijuk, néha agyfaszt tudnék kapni tőlük :D Szerintem nem gáz amúgy, nem szabályellenes.
2016. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kovpet ***** válasza:
100%
A biztonsági szabályok betartása mellett elvileg legális, de mondjuk a hanghatás miatt kérhetnek birtokvédelmet. Meg ha nem viselik jól, akkor tehetnek keresztbe neked, tehát próbálj velük egyeztetni a lövészetek előtt. A jó szomszédi viszony nagyon fontos, kár elrontani ilyesmivel.
2016. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Ez 7 joule-nál erősebb fegyverrel illegális, és súlyos büntetés jár érte
2016. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
7,5J
2016. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
7,5 J-t nem haladja meg a csőtorkolati energiája.
2016. máj. 31. 13:51
 6/7 anonim válasza:
Én légpuskával szoktam "gyakorolni" és ha saját területen csinálod fel sem jelenthetnek, max. csendháborításért. :)
2016. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
de amúgy senki sem kérdezrá hogy hé mijen erős a légpuskád ?? ja csak azért mert én egy ellenőr vagy mi vagyok .
2016. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!