Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok egy ilyen törvényt?

Támogatnátok egy ilyen törvényt?

Figyelt kérdés

Minden párt képviselőinek legalább 30%-ának nőnek és legalább 30%-ának férfinek kell lennie.


Eredetileg arra gondoltam, hogy csak a nőket írom ki ( minden párt képviselőinek legalább 30%-a nő kell hogy legyen ), de rájöttem, hogy ez nemi diszkrimináció lenne, mivel ezzel a nők jogai biztosítva vannak, de a férfiaké nem. Így tehát meggondoltam és átfogalmaztam ( lásd fent ).

Támogatnátok?


2016. jún. 3. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2016. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jó, kiegészítem:

Ha igen miért, ha nem miért nem?

2016. jún. 3. 11:30
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem, ez nagyon rossz. De szerintem nem is kivitelezhető, a képviselőket az emberek választják, a jelöltek nemi arányát még csak-csak lehetne minimumhoz kötni, de hogy kiket választanak meg? És ha véletlenül csaka férfi jelöltek sikeresek, akkor lecserélsz néhányat a törvény miatt olyan emberekre akiket senki nem választott meg, sőt talán el is bukták a szavazást egy másik körzetben?
2016. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Ugyanolyan szexizmus nemi megítélés alapján összeválogatni a képviselőket.
2016. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Ez így nem jogszerű, mert csak részben függ a pártoktól a képviselőik nemének aránya. Azt kellene meghatározni, hogy pl. a lista első 50 tagja milyen arányt mutasson, és/vagy az egyéni képviselők aránya mi legyen.
2016. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

"Ha igen miért, ha nem miért nem?"


Egyrészt azért nem, mert ez ugyanolyan szexizmus, mintha arról hoznánk törvényt, hogy legfeljebb hány százalékuk lehet nő ( vagy férfi).

Másrészt azért, mert butaság lenne törvénnyel szabályozni az ilyesmit. A képviselő egy ugyanolyan állás, mint bármelyik másik: normális esetben az egyéni rátermettség, tehetség alapján kerül betöltésre.

Ilyen erővel elő lehetne írni, hogy az óvodapedagógusi állások 30%-át férfiakkal kell betölteni - még akkor is, ha az egész országban alig tucatnyi óvóbácsi van.

Harmadrészt, mert ez sértené a választási szabadság elvét. A választó nem dönthetne szabadon, mert esetleg azért nem szavazhatna a neki szimpatikus jelöltre, mert azt egy ilyen szabály miatt nem lehetne indítani, mert egy másik neműt kellene jelölni.

A választóknak nem lehet előírni, hogy kire szavazzon. Egy választó egy jelöltre szavaz - és ha 80% férfi nyer mandátumot, akkor találomra 10%-tól megtagadjuk a mandátumot, és odaadjuk olyannak, aki a választó akarat alapján nem jutna hozzá?

2016. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Minden párt 30% legyen nő, 30% férfi. OK. Azt is értem, hogy legalább 30-70 legyen az arány. Tisztas sor, a cél is világos.

De!

Mi legyen a fiatalok/idősek, hívők/hitetlenek, heterók/homók, kisebbségek/nagyobbságok, parasztok/munkások/értelmiségiek, értelmes parasztok/paraszt értelmiségiek stb. aránya?

Végtelen számú kívánalmat lehetne megfogalmazni, s önmagában egyikre sem lehet azt mondani, hogy hülyeség.

2016. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

ezt így nem, mert kivitelezhetetlen az egyéni képviselők miatt.

ellenben annak nincs akadálya, hogy azt kikössük, hogy egy párt országos listáján az első 10 helyen legalább 3, az első 20 helyen legalább 6, az első 30 helyen legalább 9 stb. nő, illetve férfi jelöltnek kell lennie.


"Mi legyen a fiatalok/idősek, hívők/hitetlenek, heterók/homók, kisebbségek/nagyobbságok, parasztok/munkások/értelmiségiek, értelmes parasztok/paraszt értelmiségiek stb. aránya?

Végtelen számú kívánalmat lehetne megfogalmazni, s önmagában egyikre sem lehet azt mondani, hogy hülyeség."


ebben teljesen igazad van, de az, hogy nem tudunk tökéleteset alkotni, még jelenti azt, hogy ne is csináljunk semmit. most ezt, majd legközelebb meg a következő fontosat.

2016. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert nem tudás alapján adná a munkát. Tegyük fel egy pártban van 80% férfi és 20% nő akik alkalmasak képviselőnek. Tegyük fel. És ott akkor csak azért nem fognak bekerülni olyan emberek (férfiak) képviselőnek, mert van ez a hülye kvóta, hogy muszáj berakni 30% nőt.


Magyarul kerülnek be olyan nők, akik szaktudásuk és a párt szerint is alkalmatlanabbak másoknál, de muszáj őket benyomni azokra a helyekre, mert hát puncijuk van.

2016. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

"Minden párt képviselőinek legalább 30%-ának nőnek és legalább 30%-ának férfinek kell lennie. "


Akkor a maradék 40%-a hermafrodita ? Köcce, nem :Xd

2016. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!