Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon ha testőröket...

Magyarországon ha testőröket fogadok magánszemélyként akkor hogy lehet olyanokat, akiknél legálisan lőfegyver is lehet?

Figyelt kérdés
Mondjuk vannak őrző-védő vállalatok, amik testőröket is foglalkoztatnak és ha tőlük fogadok fel embereket, akkor biztos vannak köztük olyanok, akiknek van fegyvervizsgája és lehet náluk lőfegyver munkaidő alatt

2016. jún. 5. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a legtöbb személy- és vagyonvédelmi cégnek van ilyen szolgáltatása.
2016. jún. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez teljesen legális.
2016. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Eddig azt hittem hogy az őrző-védő vállalatok csak biztonsági őröket közvetítenek ki objektumok védelmére és ennyi.


Ha hallottam arról hogy valakinek fegyveres testőrei voltak, azokról mindig azt hittem hogy vagy kormányzati emberek (állami védelemmel, ahol ugye legális a lőfegyver) vagy pedig maffiózók (akiknek nem számít a törvény és hogy van-e/nincs-e fegyver náluk).


Akkor az is lehetséges, hogy egy magánszemélyt aki fizet érte, napi 24 órában (2-3 műszakban) éles lőfegyverrel rendelkező testőrök védjenek folyamatosan, teljesen legálisan?

2016. jún. 6. 14:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges. Én személy szerint pl egy ügyvédet ismerek, aki másfél éve foglalkoztat három fegyveres őrt, akik a nap 24 órájába felváltva vigyáznak rá. (Volt valami zűrös ügye, ami után megfenyegették.)
2016. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!