Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kérhetem egy GARANCIÁLI...

Hogyan kérhetem egy GARANCIÁLIS telefon cseréjét a most megváltozott törvények értelmében akkor, ha azt javították és még most is rossz?

Figyelt kérdés
A telefon hardver hibás, tehát nem vonatkozik a jogszabály azon cikkelye, hogy akkor nem kérhetem a cserét, ha az aránytalanul nagy terhet róna a kereskedőre... Elküldtem megjavítani a HARDVERhibás telefonom, ami kikapcsol, erre fel szoftvert frissítettek rajta... Visszaküldték, ismét (még mindig) rossz. Ez már a MÁSODIK telefonkészülékem ebből a (Tesco-s) típusból (LARK, senki NE vegyen ilyen hulladékot !!!!!!!!!!!) az első telefonom EGY ÓRA HOSSZÁS korában megnémult és többé nem is szólalt meg sem, természetesen azonnal kicserélték. De ez garanciális és kikapcsol állandóan, tök mindegy az akku töltöttsége, a legkisebb rázkódástól is kikapcsol. Mégis szoftvert frissítettek rajta...... Hogyan tudom kieszközölni, hogy végre szabadítsanak meg a gonosztól és állítsák ki a csereigazolást, hogy vehessek egy másik telefont akár ár ráfizetéssel? Ötlet jogi tanács? Kihez fordulhatok? Köszönöm!

2016. jún. 7. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy szótárhoz, azon belül is a "tanulópénz" szócikkhez. Esetleg fordulj a Tékozló Homárhoz, hadd röhögjenek ők is. [link]
2016. jún. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért reméljük akad olyan is aki tényleg segítő szándékkal irkál ide, és nézi hogy vannak olyan emberek akik anyagi lehetőségük miatt vesznek 20 ezer forintos telefont nem pedig jókedvükből. Persze neked, iPhone-nal vagy 5"-os dromedárral a zsebedben könnyű leszólni azt aki szegényebb sorból jön és nem telik drága holmira. Röhögj csak.. ha ettől szebb estéd lett! Hajrá.
2016. jún. 7. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem a szegénységet szólta le. A balekságot. Aki szegény, gondolja meg jobban, mire szórja a pénzét. Aki nagyon gazdag, megengedheti magának, hogy időnként elszórja a pénzét.

Magad mondtad: ne Tescos!. Hát ne ott vásárolj, ha tudod, hogy szemetet árulnak.

2016. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
... akkor még nem tudtam! És a szörnyű, hogy fórumokon is nagyon jókat olvastam a készülékről. Nem a gyártó oldalán, hanem rendes, egyszerű emberekből álló forumon. :/
2016. jún. 8. 05:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy LARK márkának épp semmi köze a Tescohoz. Ez egy márka, amit a Tesco árul. Ugyan úgy, mint a Libero vagy a Samsung.


Szigorúan a törvény szerint te nem döntheted el, hogy a cégnek mi az aránytalan többletköltség, ahogy azt sem, hogy szerinted mi a hiba (erre van a szakértő aki megvizsgálja).


Le kell adni újra javításra és ha 3x sem sikerül akkor kérheted a cserét. A Tesco ilyenkor nem vacakol amúgy a cserével, hanem visszakapod a pénzed.

2016. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!