Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felvehetem a dédnagymamám...

Felvehetem a dédnagymamám vezetéknevét?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és magyar vér folyik az ereimben egyedül a dédimamám félig lengyel. És arra gondoltam mivel senki sem vitte tovább az ő családnevét és nekem nagyon megtetszett ezért én felvenném második vezetéknévként. A kérdésem az lenne hogy ez lehetséges? Vagy jogilag tiltja a törvény? A válaszokat előre köszönöm!

2016. jún. 8. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Arra változtatod a neved, amire csak akarod, egyszer ingyenes is (bár ez lehet, h csak házasság esetén igaz, ezt nem tudom)
2016. jún. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Felveheted, viszont csak kötőjeles formában.
2016. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2016. jún. 9. 09:23
 4/6 anonim válasza:
Nem biztos. Imdokolni kell. Idegem hangzású nevet csak nagyon komoly indokkal engedélyeznek plusz be kell nyújtani az igazoló anyakömyvi kivonatokat, hogy tényleg a rokonod és ha még él engedély is kell tőle. Gondold meg mert nem ingyenes 10ezer.ft. és ha.nem sikerül legközelebb 5 év mílva próbálkozhatsz 50ezerért.
2017. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Végül hogy döntöttél? :)
2021. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5#-ös.

Ennyi év távlatából továbbra is tervben van, viszont anno túl nagy hévvel érdeklődtem és félúton elakadt a dolog egy anyakönyvezetőnél, aki szerint nem lehet ilyet és lebeszélt róla. Persze akkor még csak 16 éves voltam :D szóval azóta változtak a prioritásaim is, de még nem adtam fel a reményt. És köszönöm az érdeklődést :D

2021. aug. 19. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!