Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » [Főiskola]. Visszamenőleg...

[Főiskola]. Visszamenőleg alkalmazhatják a TVSZ szabályzatot? Leírás lejjebb.

Figyelt kérdés

Olyan problémába ütköztem amire senki nem tudta a választ még a Tanulmányi Osztály sem. Egyik embernek ilyen választ adott másik embernek meg olyan választ. Engem jogilag érdekel ez az egész folyamat.


2015/16/1 félév (ősz). Előtt hoztak egy új TVSZ szabályzatot amit persze a tantárgyfelvétel után adtak közzé, amivel ugyebár semmi baj sincsen. A szabályzat kimondja, hogy egy adott szakon folytatott képzés alatt 6x lehet egy tárgyat felvenni, ebbe beleszámít a tantárgyfelvétel és a csak vizsga kurzusra való felvétel is, ha nem sikerül akkor búcsú.


Na de ámbár én 2011 ben kezdtem. Akkor még annyiszor vehetted fel amennyiszer akartad, max 5. felvétel után sem sikerült akkor költségtérítésesre átraknak, ez oké. Csak, hogy még-e szabályzat előtt meg volt kérdezve több ember által is.. Hányszor lehet egy tárgyat felvenni, úgyhogy jogviszony megszüntetés lenne? Akárhányszor. Nem számított hányszor veszed fel, főleg, ha költségesen vagy.. Szóval. Nekem volt egy olyan tárgyam amit minden félévben felvettem "CSAK VIZSGÁRA!, de vizsgázni nem mentem belőle, mivel nem számított. Úgy voltam vele, hogy felveszel minden évbe aztán, ha majd egyszer lesz türelmem és kedvem akkor elmegyek vizsgázni belőle, amúgy meg tök mind1, hogy ott van vagy nincs hiszen azzal nem ártok senkinek és következményei sem voltak. Most meg bejött ez az új szabály ami 6. után bye. Csakhát.. Nekem már ősszel is meg volt a hatodik alkalom... most felvettem vizsgára el is mentem, de sajnos ez így vizsgaként lehetetlen ilyen teherrel a hátamon....Mert érted, ha azelőtt nem mondják azt, hogy bármennyiszer fel lehet, akkor nem veszem fel így minden évbe úgyhogy meg sem próbálom, vagy legalább akkor úgy veszem fel, hogy tantárgyként és megajánlottat lehessen csinálni... Szóval ezzel most jól megszívattak. Másrészről van egy olyan szabályzat, hogyha olyan helyzetbe kerülök, akkor nekik 2x értesíteniük kell! A jogviszony megszüntetése előtt, hogy az alábbi kötelezettségeimet teljesítenem kell vagy ez meg az a szankció lesz.. Ugyebár ők ezt már 2x nem tudják megtenni, még egyszer sem így.. tehát..


Szóval szerintetek ez így jogilag mennyire helytálló? 2011 ben még nem volt olyan hallgatói szerződés ami alapján az iskola egyoldalúan változtathat bármit amit akar. Szóval, egyoldalúan változtatni ilyen dolgot és visszamenőleg alkalmazni így szerintem nem fair. Mi a véleményetek? Köszönöm előre is.


2016. jún. 15. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
6%

Ha jól értem a 6.-at utána vetted fel, hogy behozták ezt a szabályt, nem pedig elvették a diplomádat utólag, mert megbuktál 6x.


Megszívtad. Ezért kéne felelősségteljesen teljesíteni a vállalt dolgaidat...

2016. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A 6 alkalom már a szabály előtt meg volt. Felelősség teljesen csinálom a vállalt dolgaimat. Hiszem felvettem vizsgára csak nem mentem belőle, tehát nem volt semmilyen dolog. :) Szóval jól megszívattak.. Mert érted... Ha ezt tudom nem veszek fel csak úgy vagy legalábbis akkor már elmegyek belőle vizsgázni ... És nem kérem a negatív kritikát. Jogi segítséget szeretnék.
2016. jún. 15. 14:43
 3/8 A kérdező kommentje:
És nem buktam meg hatszor. Nem a bukásról van szó, hanem tantárgyfelvételről.... De figyelmesen elolvastad te is. Gondolom csak a negatív hozzászólásokért jársz ide.
2016. jún. 15. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha rendes jogi segítséget szeretnél akkor ügyvédhez fordulj, ez a fórum nem igazán alkalmas ilyesmire.


Amúgy megérdemelnéd a szankciókat, nem tudom milyen elmebeteg dönt úgy hogy direkt szopatja a tanári kart a fantomjelentkezésével, ami miatt esetleg plusz időpontokat kell kiírni. Dolgozni is így akarsz, hogy elvállalsz egy melót aztán ha lesz hozzá türelmed és kedved akkor megcsinálod?

2016. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Te miről beszélsz? Nem szopattam direkt őket. Felvettem a vizsgakurzust, de vizsgára nem jelentkeztem. Ez miért szívatás? Amúgy meg a különeljárási díjat ki is fizettem miatta. Szóval egyetlen egy dolog ami miatt a felvételem bárkinek is árt az, hogy pár bitet az adatbázisba elfoglal, ami ugyebár ki van fizetve.. Ezzel hol a szívatás? Amúgy meg régen meg volt kérdezve a TO-n, hogy hányszor lehet felvenni tárgyat? A válasz: Akármennyiszer, nincs szankció.. Most meg.. A szakomhoz társított teljesen értelmetlen tantárgyról van szó amit a büdös életbe nem fogok használni és emiatt így szívni....
2016. jún. 15. 16:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért a munkát és ezt ne keverjük össze, köszönöm. Két különböző dolog. De úgy látom tök feleslegesen írtam ide, hiszen csak ilyen válaszokat fogok kapni. Ha más így akar válaszolni, akkor ne tegye. Köszönöm.
2016. jún. 15. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Te még államin tolod? Mert önköltségesen, a tandíjszámításnál nem veszik figyelembe, hogy VK vagy "sima" felvétel, a kredit alapján fizetsz. Így felesleges +költség, de most ez nem lényeg..


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, visszamenőleg nem lehet alkalmazni. Ha a TO nem ad egyértelmű választ, akkor fordulj az Oktatási Hivatalhoz. Szerintem neked adnak igazat. Mondjuk én 2012 szeptemberében kezdtem, akkor már ez a 6 felvételes szabály volt, de ez lehet egyetemfüggő.. Volt egy ismerősöm, aki a dékánnak írt kérvényt, mert szinte már csak az a tárgy hiányzott neki és engedtek egy 7. felvételt is, ezt is megpróbálhatod.

2016. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én fizetem magamnak a sulit, nem állami. Az a baj, hogy régen még kérdeztük a TO-t, hogy hányszor lehet így felvenni tárgyat, hogy megszűnjön a jogviszony. Tudod, hogy tisztába legyünk a dolgokkal, mert nem volt sehol egyértelműen megfogalmazva. Azt mondták, hogy amennyiszer akarod, nincs következménye. :) Most meg behozzák ezt és azt mondják mindenkire vonatkozik... Úgyhogy ez szerintem nagyon gáz. Köszönöm a válaszod.
2016. jún. 15. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!