Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös megegyezéssel megszűnt...

Közös megegyezéssel megszűnt a munkavuszonyom. Mivel még gyes-en vagyok, a felgyúlt szabadságokat így is köteles kifizetni a munkálatató?

Figyelt kérdés

Illetve még: Június 17-től szűnik meg a munkaviszonyom(gyes alatt visszamentem dolgozni).

Viszont az egyik kolléganőm felmondott a munkáltatónál.Így a munkáltatm azt mondta nekem,h mehetek nyugodtan tovább dolgozni,ne is vegyük figyelembe hogy alártam a közös megegyezést.Jogos ez?

Csak akkor dolgozhatnék június 18-tól a munkahelyemen,ha új szerződést tesznek le nekem,és alá is rom azt,nem?


2016. jún. 15. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Ha közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszony, akkor azt köteles kifizetni, amiben megegyeztetek.

2. Ha megszűnt a munkaviszony, akkor újabb szerződés megkötése nélkül nincs alapod dolgozni menni. A szóbeli vagy ráutaló magatartással kötött munkaszerződés - mivel a törvény erre írásbeli formát ír elő - érvénytelen. Az érvénytelenségére azonban csak a munkavállaló hivatkozhat utólag. (Szabályok az Mt-ben)

2016. jún. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!