Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma reggel majdnem elütöttem...

Ma reggel majdnem elütöttem egy 80 körüli nénit. Megfenyegetett, hogy feljelent. Most ezt komolyan megteheti?

Figyelt kérdés
Lehet ebből bajom? Felírta a rendszámom,és azt mondta megy a rendőrségre.De hát nem történt semmi.
2016. jún. 22. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond.

Hiszen, ahogy írod, nem történt semmi.

2016. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na és miért jelent fel? Kétlem, hogy bemenne, de max elszórakoztatja az ügyeletest.
2016. jún. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Dogmatikailag:


Ha szándékodban állt elcsapni a nénit csak az túlságosan fürgének bizonyult és még időben elugrott, akkor emberölés kísérlete miatt lehetsz büntethető.


Ha az eset azért történt, mert túl gyorsan mentél vagy egyéb módon szegted meg a közúti közlekedés szabályai, akkor közúti veszélyeztetés miatt lehetsz büntethető.


Ha részedről nem állt fenn semmilyen szándék, illetve a közúti közlekedés szabályait is maradéktalanul betartottad, azaz az eset vagy a nénire vagy egyikőtök magatartására sem vezethető vissza, akkor nem leszel büntethető.


Nagyjából ezek az opciók. A "nem történt semmi" mint látod büntetőjogilag még nem mentesít, hiszen a kísérlet lényege éppen az, hogy nem történik meg a bűncselekmény, illetve az ún. veszélyeztetési bűncselekmények esetén már pusztán a veszély előidézésével is megvalósul a bűncselekmény, így nem kell hozzá konkrét sérülés vagy más eredmény.


A gyakorlatban:


Bizonyítási kérdés. Ha a néni A-t mond, te pedig B-t akkor a nyomozóhatóság összeszedi a bizonyítékokat és az ügyész majd eldönti, hogy összejött-e elég a vádemeléshez.

2016. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
HA majdnem elütötted, akkor majdnem meg fognak büntetni.
2016. jún. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem írta h a nyanya nem nézett körül,ha nem volt sehol kamera akk dőlj hátra.
2016. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként teljesen egyszerű. Ilyen esetben lehetőség szerint megbeszélni a nénivel, ha nagyon nem hajlik a kooperációra, fel kell ajánlani, hogy kihívod a rendőröket. Ha ezután is fel akar jelenteni, tényleg kihívni a rendőröket, ha elmegy addig, akkor visszanyal a fagyi, mert nem lehet rekonstruálni a szitut :)


De nem kell kattogni rajta napokat.

2016. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sajnos én ilyen kattogós vagyok,meg nem szeretnék a bíróságra sem járkálni.
2016. jún. 22. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!