Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miert ker nyilatkozatot...

Miert ker nyilatkozatot apukamtol a Kotelezo felelosseg biztosioja?

Figyelt kérdés
roviden a story: apukam kocsijat vezettem, az autom megcsuszoott nyari gumival es kicsapta szalagkorlatot. ez 2016.01.21-en ortent. a rendoroket kenytelen voltam kihivni,mert hiaba az elakadasjelzo,,,elfoglaltam az m0 belso savjat, mig vartam a trailert. ugyhogy rendorok felvettek az en adataimat apu kocsijaval. a kocsi totalkarosra tort, igy 01.30-an apa eladta bontoba. a KGFB-t a biztosito megszakitotta 02.15-tel es idoranyosan visszakapta a penzt a negyedevben. persze vettunk uj autot apu nevere. ugyanannal a biztositonal maradt, mint, akinel a masik auto volt biztositva.A lenyeg az, h nemreg erkezett egy level a biztositotol 06.13-an (ez is erdekes???miertilyen keson?), h karrendezesi igenyt nyujtott be a kozutkezelo a totalkarosra tort rendszamu autora, mely 56ezer.. a levelhez mellekeltek egy karbejelento lapot es egy nyilakozatot varnak apukamtol, melyben jelezni kellene, h tudott rola, h mas vezette az autojat..vagyis igazabol nem tudom, hogy mink kell nekik nyilatkozat?gyanus ez nekem. valamilyuk nincs meg a kifizeteshez vagy bizonyitashoz, hiaba a rendorsegi adatfelvetel...azt mondak,h 2 lehetosegunk van......ha nem nyilatkozunk,kifiztik, de aput visszavagjak B8-ba, Vgy marad B10, de csekken befizetjuk...De az a kocsi maar nincs is meg. A kerdesem, h erdemes-e nem befizetni? miert kell ennyire nekik a nyilatkozt es stb? a bonus malus szemelyhez vagy rendszamhoz kotodik? visszavaghatjak-e a malust mas autoval? en joszandekbol hivtam rendort (de latom , maskor nem erdemes),,,mivel mas auto nem is volt ott es senki nem is serult... koszonom a jogi segitseget?

2016. jún. 26. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

erdemes-e nem befizetni?


Ezt nektek kell eldönteni


miert kell ennyire nekik a nyilatkozt es stb?


Objektív felelősség elve érvényes, tehát az autó tulajdonosa, vagy ha van üzembentartója a felelős az okozott kárért, vagy a szabályok betartásáért. Ha úgy nyilatkozik, hogy nem ő vezetett és megnevez téged, akkor rajtad fogják követelni az okozott kár ellenértékét. ha nem nyilatkozik, akkor automatikusan ő lesz a felelős a károkozásért.



a bonus malus szemelyhez vagy rendszamhoz kotodik?


Személyhez



visszavaghatjak-e a malust mas autoval?


Igen, mivel a szerződő a biztosítás esetén nem az autó, hanem annak tulajdonosa/üzembentartója.

2016. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az biztos, hogy a biztositok a legaljasabb trükköket is bevetik 2 fillérért is. Szerintem kérdezzetek meg egy ilyennel foglalkozo jogászt.
2016. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta az ugyintezo holgy a telefonba, h mindenkepp tole fogjak levonni, mert a kgfb autora lett kotve.A kozutkezelo miota nyujt be ilyen karrendezesidolgokat? Ha nem hivok rendort,,most nem is tudna rola,...Ez megnt azt erositi bennem,hnem eri meg korrektnek lenni, mert csak penzlehuzas. Amugy miert kell nyilatkozni, haa rendor felvette az adataimat?
2016. jún. 26. 20:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkoris tole, ha en nyilatkozom.
2016. jún. 26. 20:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Meg nincs ennek egyhatarideje? Megiscsak eltelt 5 honap.Miert most?
2016. jún. 26. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!