Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha nem adnak...

Mi történik, ha nem adnak kulcsot az állandó lakcímemhez?

Figyelt kérdés

Nappali tagozatos egyetemista vagyok és egyéni vállalkozásba fogok kezdeni.


A probléma az, hogy bizonyos okból az állandó lakcímem meg fog változni:

- édesanyám 1/4 tulajdonába fogok bejelentkezni az ő (azaz édesanyám) aláírásával állandó lakcímre

- ahol viszont a haragos 1/2 tulajdonú ,,mama" lakik, aki ezt ellenzi


1. Mi történik, ha nem fog egyszerűen kulcsot adni?


2. Az egyéni vállalkozás székhelye egy ügyvédi irodában lesz. Ha nem kapok kulcsot (és nem is akarok ezügyben mamámmal veszekedni mivel ideiglenes lakcím révén kollégiumban lakom) ez jelent-e valamilyen hátrányt nekem a vállalkozás szempontjából? (Pl. adóhatóság felkereshet-e az állandó lakcímemen és mit tesz, ha azt látja, hogy még kulcsom sincs hozzá, elvégre nem kaptam tehát nem is tudok ott lakni? Ennek van-e valamilyen következménye?


3. Az adóhatóság fokozott ellenőrzésére kell-e számítsak amiatt, hogy az állandó lakcímem pár nappal a vállalkozás előtt változott? Mindent szabályosan csinálok, csak azért érdekelne ez, akinek van tapasztala ilyesmiben, hogy ez például szempont lehet-e /valaki nyilván tartja-e?

Nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszokat!



2016. júl. 2. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Anyukád a mamád beleegyezése nélkül bejelenthet téged. Nem muszáj kulcsot adnia
2016. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy bejelenthet. AZt, hogy nem ad kulcsot - ugye anyámnak nem ad ezzel végülis - sztem nem teheti meg, hiszen anyám tulajdona.Alapból zárat cserélt, ami szerintem szabálytalan volt anyám tudta nélkül, anyámnak kulcsa sincs a saját tulajdonához. Az hogy lehet hogy nem muszáj adnia? :(
2016. júl. 2. 23:03
 3/14 A kérdező kommentje:
Illetve ha nem ad, a többi kérdésben taglaltam ezt a verziót is.Arra tud valaki választ adni?
2016. júl. 2. 23:03
 4/14 anonim ***** válasza:
haszonélvező a nagyi? mert akkor be se jelentkezhetsz oda
2016. júl. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az történik, hogy nem fogsz tudni bemenni.
2016. júl. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem haszonelvezo. Hol tudnam a kerdesemet feltenni ahol tudnak ra valaszolni van valakinek tippe?
2016. júl. 3. 07:22
 7/14 EagleHUN ***** válasza:

Nem a kulcs számít hanem a papír hogy be vagy oda jelentve! Az adóhatóság elsősorban a céged telephelyén fog keresni! Vagy a bejelentett ideiglenes lakcímeden ahol laksz.

Előfordulhat hogy néhány fontos iratot az állandó lakcímre küldenek ki!

Arra vigyázz hogy azok "el ne tűnjenek" nagymamád által.

2016. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A NAV-ot a legkevésbé sem érdekli, hogy van-e kulcsod, vagy nincs. Sem az, hogy mikor változtatsz lakcímet.
2016. júl. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kulcsnak, meg annak, hogy bemehetsz-e egy ingatlanra, semmi köze ahhoz, hogy be vagy-e jelentve valahova. Eleve fordítva gondolkozol: először nem bejelentkezni kell, hanem kulcsot szerezni (vagyis lakhatási jogot attól, aki ilyet adhat neked, tulajdonos vagy haszonélvező).


Szóval teljesen érthetetlen, hogy miért jelentkezel be egy olyan helyre, ahova nem tudsz bemenni. A lakcímbejelentésnek az az értelme, hogy bejelented a lakcímedet, nem egy random címet, ahol majd esetleg lakni is fogsz. De a bejelentés nem változtat semmin, a tulajdonjogi viszonyokat kell megbeszélnetek (pontosabban az édesanyádnak és mamádnak).


Sokan tekintik a lakcímkártyát valami igazolásnak, hogy van joguk valahova bemenni, de semmi köze ehhez. Csak népességnyilvántartási célja van, nem a nyilvántartó hatóság fogja eldönteni, hogy ki hova mehet be, ez már polgári jogi ügy, vagyis végső soron mehettek a bíróságra.

2016. júl. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én úgy gondolom, mivel anya tulajdonos, és ő bejelent engem oda, így jogossá válok arra, hogy használjam is a lakást, tehát hogy kulcsot kapjak.


Jelen verzió szerint mivel kollégista vagyok egy másik városban,lehet nem kell hónapokig az állandó lakcímemre mennem, de lehet akár 1-2 évig sem. Tehát akkor a NAV nem foglalkozik ezzel hogy mondjuk felkeres az állandó lakcímemen és egyrészt nem vagyok ott / vagy ha megkeres ott, nem tudom beengedni se mert nincs kulcsom az ,,állandó lakcímemhez"? Köszönöm egyébként a válaszokat, sokat segítettetek.

2016. júl. 3. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!