Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bevett gyakorlat közszféráb...

Ez bevett gyakorlat közszférában, hogy a már kiírt szabadságot elveszik?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy Július 15..19 közt mentem volna nyaralni, ezt még év elején kiírattam mivel ez volt az egyetlen fix dolog, amit tudtam előre. Ma közlik, hogy nem mehetek mivel a vezetőség így döntött, nem lassulhat le a munka. Iirodai admin munka amúgy az egyik hivatalnál. 1 éve dolgozok itt! És már volt ilyen igaz ősszel, akkor 2 kolléga is beteg volt.

2016. júl. 7. 11:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Lehet nem ide kellett volna írni, de szerintem ez jogi probléma.
2016. júl. 7. 11:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a közszférában. Sok helyen ez van. Ismerősömet, azért rúgták ki, mert saját lakodalma helyett nem ment be dolgozni. Azért, ő is időbe bejelentette, mikor akar házasságot kötni.
2016. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elvenni elvehetik, de ha már fél évre előre le volt ez fixálva úgy kártérítési igénnyel élhetsz. Azért egy külföldi utazást az ember nem a szabadságra-menés előtt egy nappal szervez ill fizet ki...
2016. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első! Az a lakodalmas dolog hol volt? Erősen RTL klub híradóba való már... Mondjuk az is, ha bosszúból kipofázom a hivatal belsős dolgait, ennyi visszaélést még nem értem :) Kész maffia ez a rendszer.
2016. júl. 7. 12:36
 5/10 anonim ***** válasza:
A munkajog is jogi probléma.
2016. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A dolgozónak joga van rendelkezni a szabadság bizonyos hánydával. Gondolom, ha a cég érdekei fontosabbak, akkor felülbírálhatják ezt.
2016. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon a dolgozó embernek két joga van: dolgozni és kussolni. A munkáltató gyakorlatilag bármit megtehet az alkalmazottai ellen, felelősségre vonás nincs. Ez egyformán igaz a köz- és a versenyszférára.
2016. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó sajnos ez így van! Egyik haveromat is képesek voltak a horvát tengerpartról hazarángatni, mert összedőlt az informatikai rendszer egy vihar után!


Közszférában fokozottan így van ! Soha nem akarok olyan helyen dolgozni, sok helyen már januárban le kell adni, mikor akarsz szabira menni.

2016. júl. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért tehetnek meg bármit mert birka az emberek 99%, s nincsenek tisztába a jogaikkal. Ugatnak folyamatosan de amikor tenni kéne, mondjuk egy ügyvédet felkeresni az már fáj nekik, s inkább hagyják a francba. Amíg ez így van ne csodálkozzatok.


Egyébként, jog szerint vissza lehet rángatni valakit a horvát tengerpartról, azonban ezt ki is kell fizetni neki, illetve kompenzálni kell a félbeszakadt nyaralást...

2016. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az más kérdés, hogy azért próbáljanak csak elérni a horvát tengerpartról. Mert nekem örök rejtély, minek veszi fel valami a főnökének a telefont, ha külföldön van.
2016. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!