Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jogerősen megítélt kártéríté...

A jogerősen megítélt kártérítésemhez hogyan jutok hozzá ha a vesztes fél önszántából nem fizet?

Figyelt kérdés
holnap felhívom a bíróságot, de addig is szeretnék tudni néhány infót, hogyan működik a dolog (értékhatár, nekem kerül-e pénzbe, hol kell intézkedni stb)

2016. júl. 11. 21:34
 1/6 HSz76 ***** válasza:
71%

MOK rendszeten keresztül (közjegyző) fizetési meghagyás, és ha akkor sem fizet, végrehajtás kérése.

Keress ügyvédet, ők segítenek.

2016. júl. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jogerős bírósági határozat alapozza meg a követelésedet, akkor már nem kell közjegyzőhöz menned, hanem kérhetsz rögtön végrehajtást. Ezt az ügyedben eljárt elsőfokú bíróságnál kell kérned.
2016. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pontosan így tettem ahogy a második válaszoló írja, nem került pénzembe a dolog.
2016. júl. 15. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Már bocsi, de a végrehajtásnak nincsenek százalékos (igen komoly) költségei?

2016. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De van költsége a végrehajtásnak. Amit tudni kell, hogy abban az esetben, amennyiben be lehet hajtani a követelést, a végrehajtói költséget is az adós állja.
2016. nov. 20. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:

itt nagyon nem stimmel vmi, egy végrehajtás kérése brutális összegekbe kerül. nekem is van kb 4 milla jogerősen megítélt lóvém egy szélhámosnál, de csak azért nem tudom visszakapni mert nincsenek még százezreim a végrehajtó költségeire. az egy dolog, hogy utólag majd ő viseli, ill. viselné, na de és addig? ki előlegezi meg?

és akkor azt is tudni kell h igen kétséges a kimenete az egésznek, azaz könnyen rajtad maradhat az egész költség. tök hiába van megítélve, ha egyszer a gyakorlatban nem igazán lehet mit kezdeni (az én delikvensem még ki is jelentkezett a lakhelyéről és nincs neki bejelentett, hogy a végrehajtó se tudjon hova menni, amolyan tipikus maffiózó, miközben meg a jó isten tudja csak, hány cége van, persze mindegyik más nevén, lakások, autók stb.


na mindegy, egy a lényeg: közel sem olyan egyszerű ez h bemegyek a bíróságra aztán a jogerősen ítélet alapján csak úgy kérem ... szép is lenne.

2016. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!