Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tulajdonképpen miért nem...

Tulajdonképpen miért nem kerítik elő a napiszar üzemeltetőit és vonják őket felelősségre?

Figyelt kérdés

Ha az oldalt nem is lehet letiltani, mert amerikai szerveren van, attól még a szerkesztők meg az adminok gondolom nem az USA-ban élnek!

Az oldalt már számtalanszor feljelentették, és rengeteg olyan embert raktak ki az oldalra nyomdafestéket nem tűrő szöveggel, akik abszolút nem szolgáltak rá erre.


Miért nem lehet az adminokat, szerkesztőket, főfejeseket előkeríteni? Hiszen amennyi feljelentést kaptak, minimum 5-10 év börtön várna rájuk!

Nem hiszem el, hogy a rendőrségnek nincs valami hacker-e, aki képes ilyen oldalt feltörni és megszerezni az oldalt üzemeltetők adatait.

Nagyon sok tehetséges hacker van, volt, amikor a kormány honlapját is feltörték, akkor a napiszarral miért nem lehet ugyanezt megcsinálni?


Ha az iszlám állam gagyi hackerei képesek mindenféle oldalt feltörni, akkor ezzel az oldallal miért nem bír senki Magyarországon?

És ez már túlmutat szerintem " görbe tükör a társadalomnak" kategórián.

Én ugyan nem kerültem ki soha napiszarra, de ismerek olyat, akit az engedély enélkül lefotóztak, majd kirakták oda.


Én nem hiszem el, hogy egy ilyen mocsok ellen nem lehet semmit sem tenni.


Ha én felhasználok valami, már létező képet vagy zenét a youtube-n, már egyből jön a figyelmeztetés, hogy szedjem le, mert nem az én tartalmam. Ha szidalmazok valakit, és feljelentik a videót, kitiltanak az oldalról. Ugyanez a helyzet a Facebook-nál is, és mindkettő nemzetközi .com-os szerveren van, pont, mint a napiszar.


Akkor miért lehetetlen ez?



2016. júl. 11. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Napiszar?

2008-ban ragadtál, vagy mi?

2016. júl. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

"Ha szidalmazok valakit, és feljelentik a videót, kitiltanak az oldalról. Ugyanez a helyzet a Facebook-nál is, és mindkettő nemzetközi .com-os szerveren van, pont, mint a napiszar."


Mert az üzemeltetők partnerek ebben.


"Akkor miért lehetetlen ez?"


A rendőrség nem bérelhet fel hackert, mert törvénytelen dolgot követne el.

2016. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Mert nincsenek meg.
2016. júl. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Molyember ***** válasza:
47%
Jó rég jártam arra, de még nem láttam olyan posztot amiben lefotóztak volna valakit. Abból csinálnak viccet, amit az emberek megosztanak magukról. Ez miért bűn?
2016. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Tipikus beszűkült gondolkodás. Eszköztárát kizárólag a diktatúráktól képes kölcsönözni. Azok ugyanis egyszerűek és világosak: "kuss, vagy betöröm a pofád". Igen, az érveléshez, cáfoláshoz, hamisság kimutatásához, konstruktív javaslathoz helyette, no ez árnyalt gondolkodást igényel. Aminek megvan a maga feltételrendszere.
2016. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
ugyanazért amiért a kuruc.infót szerkesztőit se tudják elkapni...
2016. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tomala ***** válasza:
87%

A Nemzeti Nyomozóirodának van egy internetes bűnözés elleni alosztálya, és vannak profi szakembereik. De mégsem törhetnek fel egy amerikai szerveren futó rendszert, ahogy pl. a magyar külügy is rosszul viselné, ha más országok hatóságai magyar szerverekre hatolnának be illetéktelenül.


A másik, hogy ha feltörnék, valószínűleg akkor sem találnának bizonyítékot arra, hogy kik az oldal szerkesztői, hiszen ezek az illetők aligha tárolnak személyes adatokat ott, és a szerkesztést is olyan óvintézkedések beiktatásával végzik, melyek megnehezítik az IP-címük megszerzését.


És ha meg is szereznék az IP-címüket, még az sem bizonyíték a konkrét személyek ellen, csak azt támasztja alá, hogy melyik eszközökről történt az oldal szerkesztése.


A generális problémát az okozza, hogy hiába van bűnügyi együttműködés az USA és Magyarország között, ha valami az Egyesült Államokban nem köztörvényes bűncselekmény, akkor azzal kapcsolatban bűnügyi együttműködés keretében nem tudnak / nem hajlandóak segíteni.

2016. júl. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
A Napiszar még létezik? :D
2016. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

1. Mi a frász értelme lenne az oldal feltörésének? Szerinted az oldalon bárhol tárolnak személyes adatokat? Van egy rejtett menüpont ahol ott van: az oldal üzemeltetője Józsi, Kutyafüle falva, Kertes utca 2.?

2. A büdös életbe nem fogják megtalálni az üzemeltetőket: [link]

3. Az oldalon lévő anyag (legalábbis régen) mind máshonnan, főleg közösségi médiából szedett tartalmak voltak. Nyilvánosan megosztott képeket egyáltalán nem bűncselekmény újra megosztani máshol.

2016. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
#9 válasza "mind máshonnan, főleg közösségi médiából szedett tartalmak voltak. Nyilvánosan megosztott képeket egyáltalán nem bűncselekmény újra megosztani máshol." Ugyan így működött a pedomaci is minden ami fent volt rajta nyilvános kép vagy videó volt még nem is nude hisz a Facebookra meg instara alapból tiltott a nude
2022. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!