Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Új személyi tartalmazza az...

Új személyi tartalmazza az adószámot, és a TAJ számot is, ez azt jelenti, hogy a régi személyi mellett, az adó és TAJ kártyát is leadhatom?

Figyelt kérdés

Tegnap adtam be az igénylést az okmányirodában, mivel napokon belül lejár a személyim. Kaptam egy lapot, amin az adataim, fotóm, stb. van, és láttam:


"TAJ-szám a chip-be kerül: igen"

"Adóazonosító a chip-be kerül: igen"


Ez azt jelenti? A TAJ kártyámat, őszintén szólva, szívesen cserélném, mivel, 18 éves, és egy sima papír, egy ilyen műanyag tokszerűségben, és már egyre inkább olvashatatlan. De, most speciel új helyre költözöm, szóval, új orvosom is lesz, így mit javasolnátok?


2016. júl. 19. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van ahová be kell írnod a TAJ vagy az adószámodat. Oké, hogy a chip tartalmazza, de amikor egy lapra kell leírnod, akkor hiába dörzsölöd a személyidet a laphoz.
2016. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy az orvosi rendelők, kórházak jelentős része nem rendelkezik a chip olvasásához szükséges eszközökkel.
2016. júl. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek a 20 éve kiadott TAJ-kártyák se nagyon olvashatóak már (gondolom, valami olyan festékkel nyomtatták, amit az aktuális vezető rokonának a cége gyártott, és emiatt meg tudták venni jóval drágábban...) szóval aki nem tudja fejből, az ugyanúgy cseszheti, mint akinek chipben van.
2016. júl. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!