Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyvertartási engedély...

Fegyvertartási engedély kiváltása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éve meg csináltam a fegyver vizsgát, de az engedélyt nem kértem ki ( nem volt időm vele foglalkozni).

Most lenne rá időm és az a kérdésem, hogy mik a teendőim illetve érvényes-e egyáltalán még a vizsga eredményem attól, hogy nem váltottam még ki az engedélyt ennyi idő alatt?



2016. júl. 21. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Mire szeretnél fegyvert? És milyet?
2016. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
A lepontozós homályökörnek üzenem, hogy azért kérdeztem vissza (válaszként), mert nem mindegy, hogy mit szeretne T.Kérdező! Vadászni? Sportlövész lenni?
2016. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hatósági fegyvervizsga még nem jogosít fel fegyvertartásra.


A hatósági fegyvervizsgán kívül csináltál még valamit, esetleg más vizsgákat? (sportlövő vagy vadászati célú)

2016. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:
100%

Vadászati célhoz vadásznak kell lenned.

Sportlövészetihez sportlövésznek.

Önvédelemre meg nem kapsz ha sima polgár vagy és nem egyenlőbb az egyenlőknél.

2016. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Más vizsgát nem csináltam meg mellé, és nem akarok fegyvert tartani, csak szeretném befejezni.

Amúgy versenyzés céljából kezdtem el annak idején.

2016. júl. 21. 12:15
 6/7 kovpet ***** válasza:
100%

"csak szeretném befejezni"


Mit? A fegyvervizsgát?

Annak az a vége, hogy sikerül és kapsz róla egy papírt. Ez semmire nem jogosít, de pár dologhoz szükséges, pl az engedélyhez, de kellhet bizonyos munkakörök betöltéséhez is. Jellemzően, ahol van szolgálati fegyver.

2016. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem értem. Először azt írod, hogy kell az engedély. Aztán pedig azt írod, hogy mégsem szeretnéd a fegyvertartásit. (mert fegyvertartási engedélyen kívül nem beszélhetünk más engedélyről ebben a témában)


Te magad mondod, hogy a hatósági fegyvervizsgán kívül semmit nem csináltál meg. A hatósági fegyvervizsga csak az egyik feltétel ahhoz, hogy megkapd a fegyvertartási engedélyt. (azon kívül van még vagy 10 feltétel)


Ha pedig valahova kell, (pl. fegyveres biztonsági őr álláshoz) akkor csak meglobogtatod a papírt a sikeres vizsgáról. (vagy lefénymásolod)

2016. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!