Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aznap vásárolt cipőre milyen...

Aznap vásárolt cipőre milyen jogszabály vonatkozik?

Figyelt kérdés
Vettem ma egy cipőt, de töri a lábamat. Nem lett a cipő se véres, se semmilyen. Az üzletben még kényelmesnek tűnt, de fél óra séta alatt már fájt benne a lábam. Még ma visszavittem, de az eladó nem tudott semmit mondani. Mi ilyenkor a teendő? Mihez van jogom? Pénzvisszafizetés vagy levásárlás? Ha tudnátok pontos cikkelyt mondani az még jobb lenne. Köszönöm!

2016. júl. 21. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak nem gyári hibás, akkor az üzlet jóindulatától függ, hogy mit csinál: levásárolhatod, kicseréli, kifizeti... De semmi nem kötelezi őket erre.


Ha neten rendelted volna akkor visszaküldhetnéd, de így semmi.

2016. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmihez nincs jogod az üzlettel szemben ebben az esetben.
2016. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy töri a lábadat, nem fér bele semmilyen szavatosságba sem.

Ráadásul már használtad.

Hol töri a lábadat?

2016. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden új cipő töri mindenkinek a lábát pár napig, ha nem személyre szabottan készül, hiszen mindenkinek kicsit más alakú a lába. Hiszti helyett be kell járatni.
2016. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Milyen hiszti, te szerencsétlen?! Hogy tudni szeretném, mihez van/nincs jogom? Nem egy három hónapos cipőről van szó... Ma vettem egy cipőt, ami a boltban kényelmes volt, majd fél óra séta után éreztem, hogy fáj benne a lábam. És nem érzem hisztinek, hogy ha esetleg van valamihez jogom, élek vele (Ezek szerint nincs). Maradjunk annyiban, hogy megvan az okom nem bízni az eladókban, üzletvezetőkben. Jártam már pórul, hogy garanciális javítás esetén kifizettették velem a munkadíjat, illetve volt más eset is, amikor kihasználták, hogy nem ismertem a jogaimat. Ezért nem bízom már meg vakon senkiben.
2016. júl. 21. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!