Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet azt megelőzni,...

Hogyan lehet azt megelőzni, hogy olyan ügyvédet vagy jogi képviselő bízzunk meg, aki véletlenül dolgozott már előzőleg az ügyben szereplő másik félnek?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi a valószínűsége, tudom, de kicsi a világ, és előfordulhat.


És azt is el tudom képzelni, hogy attól függetlenül rendesen képviselni tudja a másik felet is, de azért jó lenne tudni, nem?


Ha egyenesen megkérdezi az ember, az lenne a legjobb, de az nem lenne sértő?


Esetleg meg kell-e mondani egy leendő ügyfélnek, hogy kérem szépen, akivel pereskedni akar, azt az ember én már képviseltem, védtem az érdekét.



#ügyvéd megbízása #előző ügyfél #leendő ügyfél
2016. júl. 21. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az ügyvéd ugyanabban az ügyben "áll át" az egyik oldalról a másikra, a legsúlyosabb fegyelmi vétség, ami akár a kizárásával is járhat.


Ugyanígy súlyos etikai vétség az is, ha egy időben egyszerre képvisel valakit egy ügyben, és egy másik ügyben az ellenfelét is.


Ha korábban képviselte a másik felet egy ügyben, időben később, azzal tárgyilag össze nem függő ügyben eljárhat vele szemben is, ezt semmi nem tiltja. Ha azonban a korábbi ügyben olyan érzelmi viszony alakult ki közöttük, ami befolyásolhatja az eljárását, ezt megint csak köteles jelenteni.


Ha ezt is ki akarod zárni, nyugodtan kérdezz rá, te fizeted, semmi sértő nincs benne. Úgy korrekt, hogy elmondja, ha volt ilyen, de már nem befolyásolja, te meg majd eldöntöd, hogy így megbízod-e. Ha hazudik, na az fegyelmi vétség megint.

2016. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Igazából olyanra gondoltam, hogy akivel nekem lenne ügyem, annak régebben azt a tanácsot adta, akár el is intézte, ami ellen nekem most tennem kell. Mert kiderült közben.

2016. júl. 22. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha az ügyek összefüggnek, nem járhat el, és erről az ügyfelet is tájékoztatnia kell.
2016. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!