Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben feljelentés/per...

Ilyen esetben feljelentés/per után hogy intézkedne a bíróság?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti!

Ma néztem ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=_LeZZmgAdVQ


Nagyon vicces, de úgy belegondoltam, mi van ha valaki a "prankernek" támadna, és úgy összeverné mielőtt kitudná mondani hogy "it's a prank" hogy maradandó károkat okozna? Hisz láthatjuk, kb 3-an a videóban rátámadtak a viccelőre.


A bíróság mire ítélné azt aki összeverné, maradandó sérülést okozna ilyen esetben?

Hisz simán megtörténhet, régebben a szellemes pranknál is történt már ilyesmi, csak nem tudom abból mi lett.


2016. júl. 27. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljes egészében megrendezett, többször látszik is a kívülálló nézők miatt.


Egyébként ez bűncselekmény, így alapból mennének jó pár évre börtönbe közveszély okozásáért, pánikkeltésért, s akkor még a sérültek miatti büntetésről és kártérítésről ne is beszéljünk.


Az áldozatnak pedig joga van úgy eljárni, mintha igazi támadás történt volna, hisz megtévesztették, életveszélyben hitte magát és környezetét, így megverheti, maradandó sérülést is okozhat neki, de akár még halálosat is. Minden sérülés felelőse a szervező, átverő.

2016. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!