Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy mezei bolti biztonsági...

Egy mezei bolti biztonsági őrnek van joga kinyittatni, kipakoltatni a táskámat?

Figyelt kérdés
2016. aug. 4. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Igen, de ha megtagadod, bele nem nyúlhat. Akkor csak visszatarthat, megakadályozhatja, hogy elmenj, amíg kiérnek a rendőrök.
2016. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%
Ebben a korrupt sz.r országban ők a királyok, bármihez van joguk. Az embereket meg csak az érdekli, ha épp őket verik. Társadalmi szolidaritás 0.
2016. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:
48%
Természetsen van joga megnézni a táskád tartalmát. Csak gondold végig, ha a te tulajdonod lenne a bolt és az árukészlet, ugye te is megkövetelnéd az őrtől, hogy akár szúrópróbaszerűen is ellenőrizze a vevőket, és ha valaki megtagadja az ellenőrzést, nagyon fel lennél háborodva.......
2016. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Természetesen van joga.

Amire ugye te mondhatsz nemet, de ez esetben hívhatja a rendőrséget és természetesen nem hagyhatod el a boltot joga van ebben megakadályozni).

2016. aug. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tomala ***** válasza:
100%

#2, a társadalmi szolidaritás éppen azt kívánja meg, hogy a tolvajok távol tartása és lebuktatása érdekében együttműködjünk mind a hatóságokkal, mind pl. a szomszédainkkal, mind pedig a biztonsági őrökkel.


Ha a biztonsági őrök munkáját mindenki akadályozná azzal, hogy nem hajlandó táskát nyitni, az csak a tolvajokkal való szolidaritás lenne.


Nekem egyáltalán nem fáj, ha meg kell mutatnom a táskám tartalmát. A rendezvényekre beengedéskor pl. már kérés nélkül mutatom. Egyrészt mert nem hordok benne semmi olyat, amit szégyellnem kellene, másrészt ha hordanék, akkor sem érdekelne, hogy mit gondol egy idegen biztiőr, harmadrészt ha nekem lenne üzletem, én is örülnék, ha el tudnánk kapni a tolvajokat.


Az áruházi tolvajok ugyanazok a társadalmi hulladékok, akik tőled is ellopják a biciklidet, vagy a pénztárcádat a buszon, vagy feltörik a kocsidat a benne lévő értékekért. Ellenük kellene összefogni, nem az őrök ellen.

2016. aug. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!