Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Becsületsértést követ el, aki...

Becsületsértést követ el, aki közösségi oldalon nyilvánosan egoistának nevez?

Figyelt kérdés
Egy közösségi oldalon egy ismerősöm egoistának kiáltott ki egy korábbi személyes vitánk miatt. A régióban ismert személyiség vagyok és ezzel komolyan megbélyegezhet engem szakmailag is. Jogos a becsületsértés, vagy csak jogász tudja megmondani? Köszönöm előre!
2016. aug. 5. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embere egoista. Az életben maradáshoz erre a tulajdonságra is szükség van valamelyest.
2016. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Becsületsértés az, ha valaki azt áállítja megalapozatlanul, hogy pl. sikkasztottál, loptál, vprostitúcióra kényszerítetted a lányod,... ilyesmi.

Az ha egoistának neveznek, messze nem ez a kategória.

2016. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amit a második mond, az tudtommal a rágalmazás és nem a becsületsértés. A rágalmazás egy konkrét szabálysértéssel, vagy bűncselekménnyel vádol.
2016. aug. 5. 14:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Egyébként az, ahogy ezen pörögsz, arra utal, hogy tényleg egoista vagy.

2016. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: az utolsó kommentedben tévedsz (és az előző hozzászóló is).


Rágalmazás bármilyen, becsület csorbítására alkalmas TÉNY állítása, híresztelése, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezés használata. Tehát pl. rágalmazás az is, ha azt állítom valakiről, hogy minden este hullarészegre issza magát otthon, noha az önmagában sem nem bűncselekmény, sem nem szabálysértés.


A becsületsértés mással szemben ezen kívül becsület csorbítására alkalmas kifejezés használata vagy egyéb ilyen cselekmény elkövetése (pl. sérülést nem okozó arcon ütés vagy leöntés). Ugyanakkor a becsületsértés csak akkor bűncselekmény, ha a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy nagy nyilvánosság előtt követik el (egyébként szabálysértés). Mondjuk az Interneten a nagy nyilvánosság megvan, de az "egoista" nem gyalázkodó jellegű, becsületcsorbító kifejezés. Pusztán az, hogy valakinek - okkal vagy ok nélkül - rossz véleménye van rólad, még nem bűncselekmény.

2016. aug. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de engem kevésbé zavarna, ha egoistának tartanának, mint ha mindenre ráérő, hülyeségek miatt bíróságra rohangáló feljelentgetős idiótának tartanának...
2016. aug. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!