Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihez kell fordulni ha a...

Kihez kell fordulni ha a fővadászt nem érdekli a vadkár?

Figyelt kérdés

Túl sok a vad!

Őzek,szarvasok,vaddisznók.

A környező telkeken a kerteket,veteményest,gyümölcsfákat,szőlőt folyamatosan károsítják,tönkreteszik.

A vadászt meg nem érdekli!

Sokaknak nincs pénz bekeríteni a telket. Volt akinek a kerítését tépték szét a vadak,de a fővadász kimenni sem hajlandó és felmérni a vadkárt.


Ilyen esetben kihez kell fordulni?

Falugazdász?Polgármester?

Vagy valamilyen megyei vadászati intézményhez?



2016. aug. 9. 22:31
 1/8 anonim válasza:
Falugazdász? Az micsoda?
2016. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

"Sokaknak nincs pénz bekeríteni a telket."


Akkor tanuljanak meg együtt élni a vadakkal, vagy pedig költözzenek egy olcsó panel albérletbe.

2016. aug. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így, ilyen sorrendben.

Bemész a polgármesteri hivatalba, vagy a polgival vagy lehet jobban jársz azonnal, ha a jegyzőhöz. Ő tartja a kapcsolatot a vadászokkal és a falugazdásszal, de mehetsz közvetlen a falugazdászhoz, ő tud abban is segíteni hova kell fordulni vadkár esetén, honnan lehet és milyen támogatást kapni. Esetleg jelezheted a OMVK területi hivatalába is, úgyis a helyi vadászt fogják csesztetni, de legalább felülről.


De én laikus vagyok, hátha jön valaki aki konyít is a dolgokhoz.

2016. aug. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
hívj engem, van a pincében egy m2-es browningom, kiirtom vele az egész vadállományt
2016. aug. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A jegyzőhöz. Nála kell bejelenteni vadkárt. Utána neki, mint hatóságnak kötelessége hivatalból eljárnia.

Az hogy sok a vad, az még nem vadkár. Ha letarolták a veteményest az már igen. De ezt is hiteltérdemlően igazolnod kell. Fénykép stb.

[link]

[link]

2016. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"hívj engem, van a pincében egy m2-es browningom, kiirtom vele az egész vadállományt"

És mit szeretnél egy 40kg-os böhömmel?

2016. aug. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyakorlatban túl sok jóra ne számíts. Az ismeretségi körömben többen egyszerűen az egész portát lebetonozták. Elegük volt a letarolt termésből. A vadásztársaság nem fizetett egy petákot sem. (a könyvelésük szerint hatalmas összegeket fizettek vadkárra, de a faluban senki sem kapott)
2016. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miért ilyenek a vadászok?
2016. szept. 14. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!