Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki ellop egy facebook...

Ha valaki ellop egy facebook oldalt, az bűncselekmény? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Nem loptam el semmit ezt leszögezném xd

Arra lennék kíváncsí, hogy vannak ezek a facebook oldalak. Pl: idézetek, viccek, stb... És ha valalo betesz fő adminnak a SAJÁT akaratából, és én kiteszem, hogy enyém legyen az oldal, és feljelent a rendőrségen, akkor az bűncselekmény, vagy hasonló?

Még 1x mondom nem csináltam semmit xd Csak érdekel. Mert soka azt mondták, hogy ezért bűntetés jár, bár szerintem ez hülyeség, mert aki eleve fő admin volt, úgy döntött, hogy betesz főnek... Szóval, akkor ez hogy is van? :D

14/L



2016. aug. 12. 20:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Valaki*
2016. aug. 12. 20:56
 2/9 anonim ***** válasza:
Alapból nem hinném hogy egy facebook oldalért rendőrségre lehet menni, csak a személyes információk ellopása esetén. Ha megtett adminnak te meg kirakod, lelke rajta.
2016. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ha valaki ellop egy facebook oldalt"


hogyan ? Kifűrészeli és elviszi?


Egyébként szellemi tulajdon eltulajdonítsa miatt esetleg, de nem hiszem hogy bárki foglalkozna vele.

2016. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ilyen közösségi oldalt ellop. Hogy az oldal alakítója a fő admin betesz valaki mást fő adminnak. És ellopja az oldalt az a bizonyos ember, aki fő admin lett. Az bűncselekmény? Mert szerintem hülyeség, mivel a saját akaratából tette be az eredeti oldal alakítója a másik embert főnek xd
2016. aug. 12. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:

ha van egy kutyád és megkérsz valakit hogy segítsen neked a gondozásban majd a másik illető fogja a kutyát és elviszi és te soha többet nem látod akkor mi van?


na pont ugyan az van

2016. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, de ha oldalt lop el valaki (úgy hogy kiteszi az eredeti admint), és feljelentik, kap bűntetést az illető?
2016. aug. 12. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha vádat emelnek ellen és bűnösnek találják igen.
2016. aug. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy facebook közösségi oldal miatt vádat emelnének?! 😱
2016. aug. 12. 22:09
 9/9 kovpet ***** válasza:
Szerintem a BTK 300/C. § vonatkozik erre is.
2016. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!