Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Arab országban (Dubaj) milyen...

Arab országban (Dubaj) milyen hátrányos dolgok érhetnek egy fiatal magyar lányt? Milyen dolgokat szabad öltözködésben, sminkben, viselkedésben?

Figyelt kérdés

Párommal októberben leszünk 1 éve együtt, és ezt megünnepelendő elutaznánk Dubajba, mindkettőnk nagy álma oda eljutni, ráadásul akkorra talán már el lehetne viselni a hőséget. Viszont tudom, hogy az ottani arab embereknek más a kultúrájuk, és a nők enyhén szólva sem élveznek egyenjogot, nem tudom hogy ez a turista lányokra mennyiben vonatkozik. A részletes "aggályok":

*Öltözködés. Tudom, hogy a lányok nem mászkálhatnak annyi fedetlen testrésszel mint itthon, hiába van meleg. Gondolom bikinifelső, sportmelltartó kilőve, tank toppal mi a helyzet? Ugyanúgy szoknyát vagy sortot pl. szabd viselni?

*A nagy meleg miatt nem akarok zárt vászon vagy sportcipőt vinni, egy pár szandál és egy pár papucs amivel készültem, napközben nyilván a lehető legrövidebb öltözékkel, de ha este hűvösebb lesz, egy pulcsival és egy hosszú farmernadrággal is simán jó a szandál, nnagyon szeretek is abban a kombóban lenni, remélem az nem baj hogy a lábfejem meztelen.

*Melltartó. Ha olyan az időjárás, jobb szeretném kihagyni a melltartót és egy tank topban vagy sima laza pólóban lenni. Ezzel annyi a baj hogyha lehajolok vagy valami olyan szögben kilátszódhat a cicim, és azért gondolom nagy bünti van ha meglátják mások. De a meleg miatt jó lenne ha még az is nem melegítene tovább.

*Smink. Mennyire bajos a műköröm, a lábujjakon a körömlakk, a kihúzott szem, valamint adott esetben a rúzs?

*Tetoválás és piercing. Van két kis tetkóm (egy a derekam fölött a hátamon, egy pedig a nyakamon hátul), valamint egy piercing a köldökömben. Ezek látványa bajos lehet?

*Cigizés. Ugye lehet utcán, vagy a bárokban lányoknak cigizni?

*Azt tudom hogy piálni nem szabad, de nem is ezért megyünk, szóval az nem lesz akkora nagy baj, bár lehet egy pezsgő vagy bor jól esne. (Erről esetleg?)

*Hova nem lehet "egyenlőként" bemenni? (Bárok, boltok, éttermek, szalonok stb.)

Már foglalnánk a szobát meg a programot, de előtte örömteli lenne ha valaki kiesgítene. Köszi!! :)


2016. aug. 12. 21:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Ne vegyél retúrjegyet.
2016. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

például, ha nem vagytok házasok akkor letartóztathatnak mert házasságon kívüli szexuális kapcsolatba léptetek


sőt ha megerőszakolnak ne adj isten akkor is letartoztatnak házasságon kívüli szexért erre várjál gombot

2016. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem ismerem a helyi törvényeket, de az iszlám szerint elég sok kivetnivaló van abban, amiket tervezel :)


Ugyanakkor az egy turistaparadicsom, szóval nem hiszem hogy nagyon cseszegetnének. Mindenesetre tájékozódj hivatalos forrásból:


[link]


[link]


[link]

2016. aug. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Gotland ***** válasza:
90%

Ebben a kérdésben nem vagyok kompetens, nem tudok válaszolni.

Viszont ha egy tanácsot megengedsz, írd ki újra ezt a kérdést, csak most az "Utazás-Ázsia" topicba rakd, ne pedig a Politika topicba.

Egyrészt nagy az esély, hogy ott fogsz kapni hasznos választ, másrészt megúszod az itteni begyepesedett emberek hülyeségeit és okoskodásait.


Sok hasonló évfordulót még és jó nyaralást előre. :)

2016. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Mindig menj a pároddal, ne légy sosem egyedül. Sajnos #2 által írt dolog csak elsőre tűnhet trollkodásnak, nemrégiben volt egy hír, hogy holland turistanőt Katarban megerőszakoltak, és még őt perelték be házasságon kívüli szexért (ahogy cikk is említi, ez Dubaira is jellemző) : [link]
2016. aug. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is szerettem volna oda menni télen, így körülnéztem. Neten rengeteg hasznos infórmációt fogsz találni, csak használd a google.

Főleg hivatalos oldalakat keress, ott nagyon szépen leírják mit lehet és mit nem.

2016. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Remélem csak véletlenül írtad hogy Dubaj egy ország..
2016. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Az ottani araboknak az a nézete, hogy a nők teljesen alárendeltek a férfiaknak és nem is emberek, hanem rabszolgák. Rengeteg hölgyet erőszakoltak és öltek meg sajnos. Norvégot ugyanígy [link] osztrákot is [link]


Ott az a divat, hogy bármelyik férfi megerőszakolja a lányt és ha tíltakozik [link]


A legrosszabb ez amit ez a lány mond : és ez 5 nap után [link]

2016. aug. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 lencsefőzelék ***** válasza:
85%

Még egy adalék a 8-as válaszhoz ez a könyv:

Nudzsúd vagyok, 10 éves elvált asszony

[link]

2016. aug. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Most nem fogok utánanézni a többi esetnek, de ami a holland nő esetét illeti, ott sokmindenről elfelejtett beszámolni a média, mert úgy már nem érdekes.


A hatóságok szerint a nő prostituált volt, és amikor lebukott, azzal próbált mentséget találni, hogy megerőszakolták. A férfit is letartóztatták egyébként.

2016. aug. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!