Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes csalás áldozataként...

Internetes csalás áldozataként mik a lehetőségeim, teendőm?

Figyelt kérdés

Vállalkozó vagyok. Több mint egy éve megkeresett egy cég telefonon, hogy hirdesse a vállalkozást. MEgtévesztő neve miatt bedőltem nekik:Európai uniós cégtudakozó kft

Nemzeti cégtár kft, Magyar üzleti szaknévsor kft... és ehhez hasonló megtévesztő neveken hívtak. Mivel rohanás az életem és már vagy századszorra hívtak, igent mondtam, és fizettem 50.000 ft-ot, amit futárnak kellett adni. A szerződés megkötése telefonon történt, annyira gyötörtek, hogy montam:oké!Ezzel ráutaló magatartást tettem. Több mint egy évvel ezután hívtak, hogy elkezdődött egy új év, ők hírdetnek és fizessek.

Kértem a hirdetés lemondását, azt mondták, rendben. A mai napon elsőbbségivel kaptam postán tőlük levelet, de egy új szerződést küldtek lemondás helyett?

Hogyan szabadulhatok meg ezektől a csalóktól, hisz már egyszer fizettem , elismerve ezzel a tevékenységüket

Csemege:

[link]

[link]

[link]



2016. aug. 18. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy ügyvédet.
2016. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van módjuk behajtani, ha nem fizetek?
2016. aug. 18. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen van, épp ezért javasoltam az ügyvédet, mert a végén behajtják a 3x-át.
2016. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De azért próbáld meg még egyszer lemondani, hátha sikerül...
2016. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha lenne pofám én is ilyet csinálnék, ezek a szutykok csak jól járnak, és ez csak 1 ember akitől leszedtek 50 ezret. Ezzel persze senki nem foglalkozik, de elfelejtem befizetni a adómat akkor 7 napon belül ír a NAV. Csalóknak áll a világ, hiába.


Pajti! Azonnal valami jó ügyvédet keress, mert ezek a szemetek beperelnek, végrehajtásra adnak, lejár a 15 napos felebezési időd és jogerős lesz a követelés.

2016. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lamperh Vince válasza:
Mi van, ha egy magát bitcoin kereskedőnek kiadó banda rávesz, hogy vásároljak, de gyanút fogtam, és nem indítottam el az utalást, bár jött a banktól a kártyás fizetés jóváhagyó kódja, de azt nem is nyitottam meg, ennek ellenére levették a számlámról a pénzt.Egyébként Mészáros Lőrinc nevében hirdettek, mindenkinek felhívom a figyelmét, ÁTVERÉS! A bankot azonnal értesítettem, mielőtt levették volna a pénzt, de közölték, nem tudják megállítani a folyamatot, és másnap lenyúlták. Mit lehet tenni? Tudja valaki?
2021. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!