Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan fellebbezzek iskoláztat...

Hogyan fellebbezzek iskoláztatási támogatásért?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, és kaptam egy levelet, hogy felfüggesztik a támogatást, mert tanulmányaimat befejeztem, azonban írták, hogy amennyiben közoktatási intézményben folytatom tanulmányaimat, fellebbezhetek. OKJ-ra fogok menni, és szeretném kérni a támogatást, de azt írják, hogy a határidő a ket. 99. paragrafus (1) szerint telik le, amire rákeresve azt írták, hogy 15 nap. Viszont a beiratkozás csak szeptemberben lesz, akkor most mit lehet tenni?

2016. aug. 21. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem először olvasd el még egyszer a határozatot, és próbáld pontosan értelmezni. Bizonyosan nem azt írták, hogy akkor fellebbezhetsz, ha folytatod a tanulmányaidat, ez két sebből is vérzik.


Egy határozattal szemben a törvény vagy megengedi a fellebbezést, vagy nem, de az biztos, hogy feltételhez nem köti. Arról nem is szólva, hogy a fellebbezés a ténybeli vagy jogi okból számodra sérelmes határozat orvoslására szolgál, tehát, ha új helyzet van - pl. újra iskolába jársz - akkor nem a korábbi határozatot kell megváltoztatni,, hanem újat kell hozni.


A tippem: fellebbezhetsz a kézbesítéstől számított 15 napon belül, ha most tévesnek tartod a határozatot (azaz szerinted most is járna a támogatás), illetve ha újra közoktatási intézményben tanulsz, akkor kérheted újra a támogatást.

2016. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fellebbezést feltétlenül írd meg a határidőn belül, írd le az indoklást, és hogy a beiratkozást igazoló iratokat majd a beiratkozás után, vagyis szeptemberben tudod megküldeni.

De nem volt valami felvételt igazoló papír, hogy felvettek az adott oktatási inzézménybe?

2016. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!