Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehetséges ma Magyarors...

Hogyan lehetséges ma Magyarországon legálisan lőfegyvert tartani (bármilyen célra)?

Figyelt kérdés

Vadászként? Sportból? Bármilyen egyéb jogcímen?


Illetve, mi a helyzet az ismétlő nyílpuskákkal? Azt tudom, hogy ezek többségéhez semmilyen vagy könnyen megszerezhető engedély szükséges csak, de létezik hasonló erősségű nyílpuska, ami "nem egylövetű"?



2016. aug. 24. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Vadászok és sportolók odahaza tarthatnak, viszont kismillió rendelkezés van (lezárt széfben, szétszedett/megtöltetlen állapotban), ezen kívül nem sokan. Még a katonáknak és rendőröknek is le kell adni szolgálat után a fegyverüket. Általánosságban mindenkinek meg van tiltva, illetőleg horribilis összegekre van szükség hozzá, és közterületre akkor se vihetnéd.

A bűnöző meg, ha akar, 2 órán belül hozzájuthat chaingunhoz is, szóval a fegyvertörvény úgy szar ahogy van...

2016. aug. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Engedélyekkel, az adók megfizetése után, 7 lakat alatt páncélszekrénybe!

Ha kiveszed a szekrényből az már bűncselekmény!

2016. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 1

A többi is kb..

2016. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezekről én is hallottam.


Felvet jó néhány érdekes kérdést, például, hogy minek menjek keresztül a bürokrácián és legyek nyilvántartva (és rendszeresen ellenőrizve), ha egy bűnöző simán megszerzi a fegyvert, azonban ha én önvédelemből a szabályosan tartott lőfegyveremmel megsebesítem/megölöm (ami eleve lehetetlen egy szétszerelt, töltetlen fegyverrel), akkor is engem vesznek elő, és én kerülök börtönbe.


Pont úgy, mintha egy illegális fegyverrel védtem volna meg magam, amivel sokkal kevesebb baj van.

A különbség, hogy utóbbival nem tudnék gyakorolni, lőszert venni, illetve alapból nem túl vonzó dolog az, hogy illegális.

2016. aug. 24. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

1. Végezz el fegyveres biztonsági őr tanfolyamot

2. Alapíts ilyen céget, szerezd meg az összes engedélyt fegyveres védelmezésre

3. Béreld fel magad önmagad testőreként napi 24 órában

4. Tádá

2016. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 árokpart ***** válasza:
48%
2-esnek: Nem bűncselekmény a tartással kapcsolatban már nem tud bűncselekményt elkövetni, mivel már van engedélye legfeljebb pénzbírság de az sem valószínű. Kérdezőnek: Elöltöltős régi fegyvert olyant tarthatsz amilyent szeretnél és rengeteget lehet látni a neten és legálisan üzletben meg is veheted, sőt futárszolgálattal meg is rendelheted. Gyönyörű régi szép Colt-ok, még a valódi eredeti vadnyugati darabok, gyönyörű puskák és egyáltalán nagyon sok nem is drága annyira.Lőport is tudsz hozzá szerezni a neten rengeteg helyen árulnak. Ezen kívűl tarthatsz még otthon gumilövedékes puskát, pisztolyt ami teljesen olyan mint az éles, sőt ezek sokszor eredetileg éles fegyverek voltak, amik szintén élesből lettek átalakítva és nagyon szép darabok, emellett bizony van jókora erejük a támadó bordáját simán eltöri, sőt ha rossz helyen találod más baja is lehet úgyhogy azért vigyázva kell vele bánni. Valamint gáz és riasztópisztolyt is tarthatsz, ha nincsen büntetőügyed és tudsz felmutatni erkölcsi bizonyítványt még viselheted is az utcán csak a rendőrségen ki kell váltanod rá az engedélyt ami szinte automatikus, nem kell vizsgázni belőle mint az éles fegyvernél, élesből átalakítottat vegyél a valódi élesből átalakított FÉG FP9 PR9 -ek a legszebbek meg a német vektor is nagyon jó és strapabíró, meg a Röhm forgótáras és az Arminusok. Ezeket még akár a párnád alatt is tarthatod betárazva otthon simán. Annyira ragaszkodsz az éles maroklőfegyverhez, pisztolyhoz? Mert ha már úgy élsz, hogy csak ezzel tudok magad megvédeni mert életveszélyben vagy akkor nem biztos, hogy az is segít. Mert általában ha valaki életét el akarják venni akkor nem úgy teszik, hogy legyen ideje védekezni vagy a fegyvert elővenni. Ma igazából szinte esetleg 1-2 %, hogy valakire éles fegyverrel támadjanak, mert már kevés van még illegálisan is az embereknél, esetleg vidéken pár orvvadásznak van max. kispuskája amit legtöbbször Szlovákiából meg Ausztriából csempésznek be de ezek általában átlag emberek nem szokták az orvvadászaton kívűl emeber elleni bűncselekményre használni a fegyverüket. Legfeljebb amíg tart a szintén csempészet lőszerből, legfeljebb otthon egy régi ajtókra lőnek vele célba hobbyból. Ha a lőszerül elfogy akkor ennek is vége, mert itthon nálunk legálisan és manapság illegálisan úton sem fog tudni hozzá lőszert szerezni. Ezek után legfeljebb nézegetheti a falon meg üresen csettegtetheti.
2016. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!