Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hagyatéki eljárás csak...

A hagyatéki eljárás csak néven fut? Nincs száma; ügyiratszám, eljárásszám, mint más eljárásnál?

Figyelt kérdés
hagyatéki eljárás, hatósági eljárás, igazságszolgáltatás, tárgyalás,

2016. aug. 27. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
De van ügyszáma.
2016. aug. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez biztos?


Köszönöm.

2016. aug. 27. 17:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen biztos.
2016. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem. A közjegyző nem írt számot.
2016. aug. 27. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Természetesen van száma. Minden közjegyzői eljárásnak van.
2016. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg jobban a közjegyző levelét. Benne lesz.
2016. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Esetleg, ha valaki külföldön van, annak nem jár szám, ki tudja.


Csak íméleket kaptam eddig. Igazából nem a közjegyző írt nekem, hanem kiderült, hogy hónapokkal ezelőtt meghalt az anyukám. Az önkormányzatról azt írták -ímélben-, hogy megvolt a hagyatéki eljárás, és megadták a közjegyző nevét, de csak a nevét, és hogy a Mkk-nál keressem meg az elérhetőségét.

A közjegyző meg azt írta, hogy 2 nap múlva van a hagyatéki tárgyalás, és ha nem vagyok ott, akkor gondnokot jelölnek ki helyettem. Vagy adjam meg írásban és levélben a címemet.

Feladtam a levelet, 2 hét múlva ímélben kérdeztem, hogy mi van, mert a posta szerint 2 hete kézbesítették.

A tértivevényt még 4 hét után sem kaptam meg.


De a levelet meg kellett, hogy kapják, mert a közjegyző azt ímélezte, hogy majd értesít, hogy mikor lesz a következő hagyatéki tárgyalás.


Semmi papírt nem kaptam levélben. Lehet, hogy kérni kell?

Arra gondoltam, hogy elküldik vagy a közjegyző elküldi a hivatalos papírokat, hogy megnézhessem, de úgy néz ki, csak a tárgyaláson lehet megtudni, hogy mi a helyzet.


Nem egyedül vagyok érdekelt, az a baj. Azt hiszem, kérnem kell az eddigi hivatalos papírokat. Azokon lesz a szám.

2016. aug. 27. 20:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy te hol vagy, ha magyar közjegyző jár el, akkor ugyanolyan folyamatos (ügyhöz illő kezdőszámű) számozással kell ellátnia az ügyet, mint bármelyiket.


A formátuma pedig: .../Ü/....../2016/....

Ebből az Ü előtti rész az adott közjegyző kódja, a második számsor maga az ügyszám (fmh esetében 3-al kezdődik, fmh vh esetében 7-el, stb.), a vége meg az évszám. Az utolsó az adott irat sorszáma.


Ez jogszabályban rögzített formátum.

37/2003. (X. 29.) IM rendelet a közjegyzői ügyvitel szabályairól:

28. § (1) A közjegyző köteles az ügyeket érkezési sorrendben bejegyezni a közjegyzői ügyekről vezetett nyilvántartásba (a továbbiakban: nyilvántartás).

(2) A közjegyzői ügyben érkezett utóiratot az eredeti ügy száma alatt kell kezelni. A nyilvántartásban az ügyek számozása évenként 1-gyel kezdődik, és az ügyek érkezésének megfelelően folyamatosan növekszik.

(3) A közjegyző ügyszáma a következő: a közjegyző székhelyének a MOKK által megállapított azonosító száma, törve „Ü” betűjelzéssel, törve az ügy érkezés szerinti számával, az érkezés évszámával, valamint a sorszámmal.

2016. aug. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Írok, megkérdezem. És megkérem az ügyben levő iratokat is.

2016. aug. 28. 15:13
 10/10 A kérdező kommentje:

Valami nincs rendben.


Az ímélben azt írja a közjegyző, hogy arra hozott határozatot, hogy postai úton legyen az iratkezelés.


Biztos azért nincs az ímél leveleken ügyiratszám.

2016. aug. 29. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!