Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Még kéne fizetnie a gyerektart...

Még kéne fizetnie a gyerektartást?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, idén érettségiztem, továbbtanulni esti képzésen fogok, ami államilag támogatott, 2 éves. Munkát szeretnék mellette vállalni, de még egyelőre nem találtam. Édesanyám megkérdezte és ameddig itthon lakom, iskolalátogatási igazolás ellenében családi pótlékot még küldenek. Ebben az esetben Édesapámnak még kellene fizetnie a gyerektartást? Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 29. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg nappali tagozaton tanulsz és nincs munkaviszonyod, addig jár a gyerektartás.
2016. aug. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mivel estin vagy vagyis leszel se csaladi se gyereltartas nem lesz. enis jartam estire es egyiket se kaptam onanntol ahogy a nappalim megszunt.
2016. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Ptk. XXII. Fejezet - "A továbbtanuló nagykorú gyermek tartása" rendelkezik a kérdésről. Ez nem határoz meg olyasmit, hogy nappalin kell tanulni. De ez elég komplex dolog, mert pl. ha munkát vállalsz, akkor a bíróság figyelembe fogja venni, hogy van bevételed. És még számos dologtól függ.


Családi pótlék akkor jár, ha közoktatásban tanulsz, és még nem vagy 20 éves. Ez sincs nappali tagozathoz kötve.


18 éves kor fölött viszont magadnak kell rendezned a TB-t, ha nem sikerül munkát találni.

2016. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyerektartas nincs, maskepp hivjak ilyenkor, es kulon kell kerni.
2016. aug. 31. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!