Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önkormányzat anyakönyvi...

Az önkormányzat anyakönyvi hivatala miért írhatja, hogy csak személyesen ad ki adatot? Milyen törvény van erre?

Figyelt kérdés

Hagyatéki ügyre, évekkel ezelőttire, amiből kihagytak.


És már kaptam ímélben adatot ugyanonnan, most mégis azt írják, hogy e-mailben, telefonon nem adnak ki adatot.


Változott valami 1-2 hónappal ezelőtt az adatszolgáltatásban?



#önkormányzat #anyakönyvi hivatal #hagyatéki ügy #adatszolgáltatás e-mailben #adatszolgáltatás telefonon #adatszolgáltatás személyesen #Adatszolgáltatási törvény
2016. aug. 30. 15:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem tudod bizonyítani kétséget kizáróan, hogy te vagy az illető és így visszaélhetnének a dolgaiddal. Lehet, hogy aki régebben küldte az emailt az volt hanyag és szabályszegő.
2016. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Akkor mit csinálhatok? Odamenni nem tudok, de ha már kiderült, utána kell járni, hogy mi volt abban a hagyatéki ügyben.


Mi probléma lenne abban, ha megmondják, hogy ki volt a közjegyző a hagyatéki ügyben?


Hiszen az annak idején nyilvános volt, nem?


Azt sem hiszem, hogy az előző "adatszolgáltatás" volt szabálytalan, mert a 3. ügyintéző lett az illetékes, aki végülis megadta a közjegyző nevét a másik ügyben.

2016. aug. 30. 16:17
 3/35 anonim ***** válasza:

A személyazonosítás miatt.

Adatot nem szolgáltatnak ki csak úgy, és főleg nem fogják se e-mailben, sem pedig telefonon megmondani neked a szenzitív adatokat.

2016. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Egyébként azt mondjuk nem nehéz kideríteni, hogy ki volt a közjegyző.


1. Rossz helyen érdeklődsz. A MOKK oldalán van egy program. Beírod a halál hónapját és a lakóhelyet, kiadja, ki volt illetékes.

2. Ha nem találod így meg, akkor a MOKK-ot hívd fel. (Magyar Országos Közjegyzői Kamara)


Az ÖK anyakönyvi hivatalának lezárul a dolog a leltározással, mit akarsz te tőlük egy hagyatékátadással kapcsolatosan?

2016. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Nem tudom a halál hónapját, még az évét sem mondta meg az anyukám.


De, tényleg, ez jó ötlet, a MOKK pusztán a név-lakcím adatokból meg kell, hogy tudja mondani.

Nincs sok választás a közjegyzőkben, gondolom.


Igazán; kinek a személyi érdekeit sértené, ha megtudná akárki, hogy melyik közjegyző intézte a hagyatéki eljárást?


Mellesleg, szó nem volt arról, hogy igazoljam magam. Nyilvánvaló, hogy ha kihagytak akkor a hagyatéki eljárásból, akkor a hiányt valahogy pótolni kell. Azért gondoltam, hogy ott kell kezdeni, ahol elindult az a -hiányos- hagyatéki eljárás.

Mert, most nem biztos, hogy ugyanarra a közjegyzőre jutna.


Nem is tudom, hogy az előző közjegyző mit tudna csinálni.

2016. aug. 30. 18:37
 6/35 anonim ***** válasza:

Az előző közjegyző hatásköre a póthagyatéki eljárás lefolytatása, ha tényleg indokolt a kérelem.


Például ezt tudja csinálni...

2016. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Andizsuzsi ***** válasza:
Melyik hozzátartozód haláláról nem tudtál, amiről az édesanyád igen?
2016. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Nem igazán számít, Andizsuzsi, de a saját apáméról.


Még azért sem hívtak, hogy még láthassam. Vannak ilyen családok is. Vagy anyák. Kinek milyen jut.

2016. aug. 30. 21:20
 9/35 A kérdező kommentje:

19.21.


At előző közjegyző nem keresett meg. Azért érdekes lenne, ha nyilvános telefonkönyvből ki nem nézett címet ismeretlennek lehetne nyilvánítani.


Ha már a leveleimre írt feladó címét elhallgatták előle.


Nem tudom, hogy nem lenne-e indokoltabb egy másik közjegyzőnek átnézni az eddigieket.

Különben is azt mondták, hogy havonta vagy hogy kapja mindig más a hagyatéki ügyeket.

2016. aug. 30. 21:33
 10/35 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem ezért kérdeztem, nekem sem volt jobb a kapcsolatom az apámmal. Csak hogy van-e olyan rokon, akivel jobb viszonyban vagy, és tud legalább abban segíteni, mikor halt meg az apád. Esetleg hajlandó pl. a sírján megnézni. Mert úgy mégiscsak könnyebb lenne megtalálni a közjegyzőt.
2016. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!