Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs egyenesági örökös,...

Ha nincs egyenesági örökös, akkor mindenképpen kell végrendeletet írni ill. ilyenkor hogy megy az öröklés?

Figyelt kérdés

Keresztszuleimnek nincsenek gyermekeik. Mindkét oldalról a testvérek és azok leszármazottai jelentik a rokonságot, a családot.


Keresztapám elhunyt. Keresztanyám ma ment a "hagyatéki tárgyalásra". Végrendelet esetén ilyenkor mindenki,aki abba foglaltatik megkapja örökségét? Vagy mi történik ott pontosan? Jó lenne,ha keresztanyum nem lenne kiforgatva semmijéből amíg köztünk van, de a "család" másik felével csak keresztapánk temetésén találkoztunk. Keresztanyám az én nagymamám nővére...tehát én vele vagyok "rokoni kapcsolatban".


2016. aug. 31. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Az öröklési rend nemcsak egyenesági rokonokból áll. Olvasd el a Ptk. öröklési jogi könyvét, benne van, hogy milyen esetben ki az örökös.


A végrendelet sosem kötelező, csak lehetőség. Ha viszont van - és érvényes is - akkor az "felülírja" a törvényes öröklés rendjét. (Kivétel lehet ez alól kizárás hiányában az esetleges kötelesrész.)

2016. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor is egyenesági öröklés van, csak épp visszafelé. A módosítások miatt, most már gyermektelen házasság esetén a házastárs és az elhunyt szülei felezik az örökséget, a házastárs természetesen haszonélvezetet kap. Mivel valószínűleg a szülők már kiestek, így az ő örököseik lépnek a helyükre.
2016. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!