Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az alábbi elkövető? Mely törvényeket szegte meg?

Figyelt kérdés

[link]


Az egyik kiskunhalasi szakközépiskola munkatársa május 25-én bejelentést tett a rendőrségen, hogy az iskola egyik tanulója társainak azzal dicsekszik, hogy okostelefonján keresztül hozzáfér az intézmény kamerarendszeréhez és a diáktársai adatait, jegyeit tartalmazó táblázatokhoz.


Az eljárás során a fiatalkorú beismerte a bűncselekmény elkövetését.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2016. szept. 3. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Pénzbüntetést, maximum felfügesztett börtönbüntetést kaphat, nem erőszakos bűncselekményért.


Megjegyzés: Külön eljárást indítanék az iskolai rendszer fenntartója, kiépítője és karbantartója ellen is.

2016. szept. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. És milyen szabályokat sértett meg?
2016. szept. 3. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Btk. 287. § (1) c) Zártörés (vétség miatt 1 év)

Btk. 422. § (1) d) Tiltott adatszerzés (bűntett miatt 3 év)

Btk. 423. § (1) a) Információs rendszer vagy adat megsértése (vétség miatt 2 év)

Btk. 424. § Információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszása (vétség miatt 2 év)


A büntetése hatalmas kérdés, mert azt se lehet eddig tudni, hogy mi alapján emelték a vádat és a bíróság másnak is minősítheti a tettét. A bűnösségre kiterjedő beismerése enyhítő körülmény, ha az első ügye akkor próbára bocsátással vagy közérdekű munkával megúszhatja.

2016. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2016. szept. 4. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!