Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a státuszom gyámság után?

Mi a státuszom gyámság után?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, és az egyik tanárom javaslatára megpróbálkoznánk az Út az érettségihez programmal.


A jelentkezés feltételei:

„Magyarország területén működő köznevelési intézménnyel tanulói jogviszonyban álló magyar vagy külföldi állampolgár, aki a jelentkezés benyújtásának időpontjában halmozottan hátrányos helyzetű vagy védelembe vett vagy családba fogadott vagy ideiglenes hatállyal elhelyezett vagy utógondozásban részesül vagy hátrányos helyzetű.”


Az elbírálás sorrendje:

„-a tanuló halmozottan hátrányos helyzetű, védelembe vett, ideiglenes hatállyal elhelyezett, utógondozásban részesül (az itt meghatározott feltételek a jelentkezések elbírálásánál azonos súllyal kerülnek figyelembe vételre);

- a tanuló kedvezményezett településen vagy kedvezményezett járásban lévő településen él;

- a tanuló háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem összege a többi jelentkezőéhez viszonyítva alacsonyabb;

- a tanulóval egy háztartásban élők száma a többi jelentkezőéhez viszonyítva magasabb.”


Tudni kéne a jelenlegi státuszomat. A helyzet a következő:

Két és fél éve elhunyt az édesanyám, aki egyedül nevelt. Édesapám az ország másik részén lakik, így (a sok adminisztráció miatt majdnem 4 hónap alatt ugyan) anyukám testvére, és a felesége lettek a gyámjaim. Az év elején betöltöttem a 18. életévemet, az elszámolással minden rendben volt, semmi probléma nem merült fel. (Ezzel gyakorlatilag a családba fogadás megszűnt, nem?)

Ilyen helyzetben a fenti feltételek valamelyikének megfelelek? Egyáltalán mi most a hivatalos, jogi helyzetem?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 8. 19:21
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát szerintem így már nem felelsz meg a feltétteleknek, de hogy mi a státuszod, arról őszintén fogalmam sincs.
2022. júl. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!