Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikortól számít önvédelemnek...

Mikortól számít önvédelemnek egy incidens?

Figyelt kérdés

Rámszállt néhány paraszt osztálytársam, és nem értik azt, hogy "fejezd be, légyszives", és nekem kezd ebből elegem lenni, és a tanárok, meg az osztályfönök se csinál semmit. Lenne egy pár kérdésem:

Akkor önvédelem, ha megütnek, és azért, hogy védjem magam megverem, én így tudom. De, ismerösöm azt mondja elég, hacsak egy ujjal is hozzám érjenek, vagy meglökjenek szándékosan, miután belém kötöttek, megverhetem őket, és nem leszek hibás. Az igaz? De, ha pl a suliba folyton beszologatnak, meg röhögnek rajtam, és dobálnak, meg hozzám vágnak egy flakont, és elegem lesz ebből, és kiosztok egy pár "pofont", akkor annak lesz következménye felém nézve?


2010. ápr. 22. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem verheted meg őket... tehát ha felpofoz, te nem verhetsz be neki ököllel, majd utána kezdheted rúgdosni a földön. Csak ugyanolyan mértékben támadhatsz vissza mint ahogy ők neked támadtak. Magyarán ha felpofoz, te kivéded és pofán vágod, az önvédelem.
2010. ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha megvered az nem önvédelem. Csak a cselekmény elhárítására tett mozdulat az önvédelem. Ha utána még fejberúgod az testisértés.
2010. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

,,ha pl a suliba folyton beszologatnak, meg röhögnek rajtam, és dobálnak, meg hozzám vágnak egy flakont, és elegem lesz ebből''


Sok dolog függ a részletektől, de előfordulhat, hogy az a helyzet, amit leírtál, az már ,,bullying'' (nincs rá jó szó, a magyar szakirodalomban terjedő ,,szecskáztatás'' szó kissé kiforratlannak tűnik, mondjuk inkább, hogy kb. terror, még ha nem is pontos).


[link]


[link]


[link]


A bullying megfelelő kezelésének külön tudománya van (még ha nálunk még nem is nagyon épült be a pedagógiai gyakorlatba, sajnos). Az iskolakultúra átalakítására nem érdemes várnod (nem szabad terrorban letölteni annyi évet, mert nyoma marad a lélekben, és nehezen múlnak a sebek). Van lehetőséged olyan gyerekpszichológust felkeresned, aki ehhez ért? Nem azért, mintha Neked kéne változni feltétlenül, hanem azért, hogy elmondhasd neki az osztály szerkezetét, a ,,hatalmi helyzetet'', és aztán ő meg elmondhassa ez alapján azt, hogy hogyan érdemes elindulni (akár jogilag, akár önvédelem szempontjából). Nemcsak arra gondolok, hogy igazgató, oktatási ombudsman, hanem esetleg lehet még más ötlet is, ami a konrét részletek vizgálata során még felmerülhet.


Nagyon sok dolog függ a részletektől. Egész más például egy pszichopata zsarnokgyerek, mint egy neurotikus zsarnokgyerek. Az előbbieket szerintem különlegesen kéne kezelni és azonnal elválasztani az áldozatuktól (szükség esetén még akár az oktatáshoz való jog részleges feláldozásával is), az utóbbiakon viszont segíteni kéne (mert sokszor maguk is áldozatok pl. a saját családjukon belül). Sajnos a törvény nem tesz lehetővé ilyen különbségtételt, meg aztán nem is értek a témához. Egész más lehet pl. egy ,,bedurrant'' terror, mint egy szimpla neurotikus közösség. Mindenesetre a konkrét részletek ismerete sokat segítene a megoldásban. Van annyi anyagi függetlenséged, hogy felkeress egy, a kamaszokhoz és az iskolai erőszakhoz (bullying) értő ifjúsági pszichológust? Ha nincs ilyen lehetőséged, esetleg itt javasolhatnak ingyen is:


[link]


[link]


Az iskolai terror veszélyes lehet, kimeríti az embert, nehezen múló sebeket okozhat, a fiatal felnőtt munkaképességét csökkenti, szóval kárt okoz a gazdaságnak is, mindenképp küzdeni kell(ene) ellene országos szinten (nemcsak humánius megfontolásból, hanem azért is, mert szerintem óriási gazdasági kárt is okoz, szerintem összesítve legalább annyit, mint a cseh ár- és belvíz okozott). Sajnos ezen a téren még sok a lemaradásunk.


A pszichológust azért javasoltam, mert a konkrét részletek felmérésével esetleg tud olyan utat mutatni (esetleg akár jogi utat is), ami gyorsan segít Rajtad.


Az osztály hatalmi szerkezete lehet olyan, hogy esetleg a zsarnokoknak is meglehet a maguk gyenge pontja, amelynél fogva megfoghatóak, biztosítható a Te nyugalmad. Remélem, hogy így lesz. Ha meg semmi más nem segít, akkor is legalább arra jó lesz a szakember, hogy a szüleidet rábeszélje, hogy vigyenek más iskolába.

2010. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
... vagy leglább oszályba.
2010. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan le fognak pontozni, de én azt mondom:


Hogy üss magadért, ha baszogatnak téged és csak tűröd előbb utóbb az jön le nekik, hogy veled ezt büntetlenül meg lehet csinálni!


Ha viszont ütsz akkor félni fognak tőled és meggondolják, hogy beléd kössenek-e.

Gondolom, hogy félénk, határozatlan jellem lehetsz, ebben a helyzetben a határozottság az ami kell neked ha azt mondod hogy téged nem baszogathatnak és közben hagyod akkor baszogatni fognak.

Ha viszont azt mondod, hogy téged nem baszogathatnak és nem is hagyod akkor nem fognak baszogatni.

Állj ki magadért és ne engedj belőle!


Az erőszakkal meg okosan mert visszafelé is elsülhet a dolog, (főleg,ha többen vannak) de ha megrémíted őket, példát statuálsz pl mikor baszogatnak és megküldöd a gyereket istenesen mikor baszogat.

Akkor már tudni fogják, hogy veled nem jó g*cizni és abba fogják hagyni ha kiállsz magadért!

2010. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Istenem suliban bunyóért egy osztályfőnökit kapsz. Vagy ennyire be vagy szarva? Stréber vagy? A puhányok kihullanak. Bocs az erős, nyers fogalmazásért de ez van. Ha csak piszkál akkor szard le, ha már ütöget rugdos, verd szét a fejét.(Szerinted engem miért nem piszkáltak még 6.-ban sem a 8-osok?)(Őket nem vertem meg csak tudták, hogy nem vagyok szaros)Légy kemény, ne hagyd magad! Min. 3 igazgatói kell, hogy kirúgjanak. Legalábbis ha ált. iskolás vagy.
2010. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Akkor önvédelem, ha megütnek, és azért, hogy védjem magam megverem, én így tudom."


Akkor bizony szájbaszexelt rosszul tudod. Ha megvered az önbíráskodás és rád fog rohadni a műanyag lakat is.

2010. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó megmondta a frankót. Ha nem állsz ki magadért, megérdemled a helyzeted.


Le kell verni néhány pofont, aztán helyreáll a rend. Kit érdekel, ha kapsz egy osztályfőnökit?

2010. jún. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van. Tudni kéne az életkorodat. Ha nem vagy büntethető= 14 éves és 1 napos, akkor azt mondom:


Üss, kegyetlenül és kíméletlenül, brutálisan. Nyomd meg erősen a szemét, rúgd tökön, csapj rá tenyérrel a füleire, ököllel vágd orrba. Verd bele a padba, a falba a fejét. Az a lényeg, hogy mindeki csodálkozzon a brutálitásodon. Max kapsz egy igazgatóit általánosban. Mondjuk engem kiba.sznának ilyenért a gimimből, de az igazgató előtt majd mond el a problémádat. Sok sikert, majd írj, ha van vmi eredményt.

2010. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

igazából lekell szarni a törvényt, önvédelem ha testileg bántalmaznak és te visszavágsz nekik, persze úgy kell megverni őket hogy alig legyen lila/zöld folt a testükön.

igazából ezaz önvédelem hogy ha megtámadnak és neked jogodban áll védekezni de csak úgy védekezhetsz, hogy megbénuljon egy adott időre a támadó hogy eltudd hagyni a helyszínt, így szól a törvény.

de ezt kell csinálni, hogy ha hárman is vannak és ha megutdod őket verni ha belédkötnek akkor verd meg őket akárhol is vagy de úgy hogy szarják össze magukat, ez kellene már a mai világban, hogy az ilyen megkapja ami jár neki.

a bűnösök vannak védve és támogatva mint az áldozat sajnálatos módon.

csak bátran és erősen ha megtámadnak, remélem tudtam segíteni ;)

23/f

2020. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!