Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaidő keret és táppénz...

Munkaidő keret és táppénz elszámolása hogy működik?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő lenne. Mi három havi munkaidő keretben dolgozunk 12 órás műszakokban. A havi kötelező oraszamon felül havi egy-két napot pluszban jövünk tehát jelentős tuloraval számolunk minden hónapban. Ebben a hónapban nekem 17 műszakot kellene le dolgoznom , de már nagyon fáradt vagyok. Kérdés az hogy ha én le dolgoznok mondjuk 15 munkanapot és ho végén elmegyek táppénzre (más lehetőség nincs, nem enged szabira) akkor a táppénz miatt keletkezett órákat koteles elszámolni vagy az eddigi plusz órákra hivatkozva nem köteles azt elszámolni? Tehát lesz még plusz a táppénzel vagy akkor ebben az esetben ha megvan az órám akkor kuka a táppénzes papír? Jaj azt nem mondtam hogy most lesz a negyed éves zárás tehát elméletileg nem tolhat át órát a jövő honapra és ebben évben már kihaszaltam a tizenöt nap tp.t amit ő ki is fizetett. tehát elvileg neki ez már nem kerül pénzbe mert a társadalom biztosító fizeti . Tudom hogy gerinctelen munka így túlórát ki csikarni de ha nem fizetnek meg rendesen és elvárják hogy éjjel nappal bent legyünk más megoldás sajnos nincs. Kérdés hogy van e értelme. Tehát nekem meg éri e

2016. szept. 11. 21:42
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Na, végülis, hogy döntöttél?
2022. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!