Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem vezetik be, hogy...

Miért nem vezetik be, hogy akinek szavazati joga van, annak kötelező lenne szavazni mennie?

Figyelt kérdés
A szavazati jogot egyébként úgy határozhatnák meg szerintem, hogy annak lenne, aki 18 és 65 év közötti, legalább a 8 általános megvan neki (esetleg az, hogy akinek 8 általánosnál magasabb végzettsége van), és épelméjű. (Tudtommal csak alsó korhatár van, de az idősebbek ugyanúgy könnyebben befolyásolhatók, mint a 18 évnél fiatalabbak.) Szerintem azért nem lenne ez rossz dolog, mert akkor nem az lenne, hogy az emberek többsége nem megy szavazni, és esetleg nem tetszik nekik a hatalomra jutott párt, ill. elnök tevékenysége (akkor tényleg az jutna hatalomra, akit a nép választott, nem csak a nép töredéke). Az életkort+ minimális végzettséget azért írtam, mert akkor talán kisebb eséllyel szavazhatnának a leginkább befolyásolható emberek.

2016. szept. 16. 20:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal jönne ezer kártérítési per, mert XY dologról lemaradtak és Z bevételtől estek el miatta.
2016. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Hát mert nem kényszeríthetsz senkit. Nem diktatúra. Ha őt nem érdekli a szavazás, hidegen hagyja, mert úgy van vele, hogy "úgy se lesz tőle jobb", és nem ér meg neki annyi erőfeszítést, inkább helyette otthon pihen, és telibetojja az egészet, akkor joga van hozzá. Hogy ne foglaljon állást.
2016. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Na még ez hiányozna. Elég sok "félnótás" van aki annyira tájékozatlan hogy azt hiszi még Gyurcsány a miniszterelnök. Na ilyenek szavazzanak? Köszi, nem...
2016. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
2.vagy még az is lehet ,hogy nem lát alternatívát. Ezt még konkrétan így az előbb nem írtam le, meg egyikkel se tud azonosulni, egyiknek a nézeteivel, a másik meg már esetleg "bizonyított" is, meg ilyesmik.
2016. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
És addig álljanak le a mentősök,tűzoltók,rendőrök a munkával vagy mi?
2016. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
A "szavazati jog",nem azt jelenti,hogy bárki is kötelezhető a szavazásra,csak a szavazás lehetőségét biztosítja,minden állampolgárnak.És szerintem,jól van ez így.
2016. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
És mivel lenne jobb?
2016. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

a nyugdíjkorhatár közeledik a 70hez, te meg 65re raknád a szavazati jog felső határát?:D ez azt jelenti, hogy akár 90%-al is csökkenthetik a nyugdíjt a kampányigéretekben, nem fogják leszavazni őket, mert akit érint az nem tud szavazni:D fuckyeah:D


Magyarországnak nincs elnöke


Az már nekem is eszembe jutott, hogy aki nem szavazott az ne hőbörögjön:D

2016. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A szocializmusban kötelezö volt elmenni a szavazásra. Azt viszont senki sem tudta, hogy ki mire szavazott, és sokan üresen adták be a cetlit - azaz ugyanott voltak, mintha el sem mentek volna.
2016. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
Szabad akart van, ezzel akadályoznák, szabad vélemény nyilvánítást. Akit nem érdekel, nehogy már kötelezzék rá. Másrészt a munkahelyről se fogják elengedni az embereket. Kórházból, és egyéb intézetekből se... Egyébként én arra kötelezném az ebereket, a saját jövőjük érdekében, hogy mindent tantárgyat tanuljanak meg ötösre, hiszen az oktatás értük van, tehát igazán megtehetnék hogy tanuljanak, akinek nem megy különórákra járjanak. Ez a két feltevés, amit te, és én írtam kb ugyanaz.
2016. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!