Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használautót vásárlás előtt...

Használautót vásárlás előtt bevizsgáltattam márkaszervízben, hibátlanra mondták, majd 500km után recseg a futómű és akad a váltó?

Figyelt kérdés

Márkaszervízben vizsgáltattam be a magánszemély által kínált autót! Ott felhívták a figyelmem egy bal első gátló cserére és 2db izzó nem égett a lámpákban.

Ezen kívül hibamentesnek írták az autót!

1 hete van nálam, 500km-t mentem vele, majd a jobb első futóműnél minden hintázáskor recseg, a váltó nem ugrik a helyére középre és a tolatóradar sem működik.


25.000ft-ot fizettem a BMW márkaszervízben, és mégis vannak hibái az autónak.


Lehet ilyenkor valamit tenni? Én egy "hibátlan" autóért fizettem ki a szervíztől független magánszemélynek a vételárat, nem pedig egy több irányból sebzőért.


Az autó így is megfelel nekem, mert jó áron vettem, azonban, ha a szervíz mondta volna ezeket a hibákat is (amiért fizettem), akkor talán tudtam volna alkudni még belőle.

Meg alapból, azért fizettem, hogy alaposan nézzék át, erre ezeket a könnyen észrevehető hibákat sem szúrják ki.


Esetleg a szervízt ilyenkor köteles elvégezni ingyen a márkaszervíz a hibáért cserébe? Vagy ha maszeknál megcsináltatom, benyújthatom nekik a számlát?


Valami megoldás a problémámra?


Köszönöm!


2016. szept. 19. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Nincs. Aki olyan hulye hogy hasznalt bmw-t vesz azt altalaban at is verik.


A futomu allapotat eleg nehez megallapitani egyebkent is. Jogilag nem tehetsz semmit.

2016. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tehát vettél egy ezer éves bmw-t jó olcsón, tönkrement és mindenki hibás csak te nem, mesélj még.
2016. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na és ha a váltó jó volt az átnézéskor, majd az 500km után nyekkent meg?


Magyarul így jártál!

2016. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó az neked, a lényeg, hogy te BMW-vel jársz.

Egyébként ez elég necces, mert 500 km alatt te is tönkrevághattad. Ehhez szakértő kellene.

2016. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szakértőt fogadsz és megpróbálod bizonyítani az igazad!


" jobb első futóműnél minden hintázáskor recseg," lehet gömbfej is, nem fődarab, kopó alkatrész


"váltó nem ugrik a helyére középre " lehet, hogy csak a kulisszát nyírtad ki, a váltó "tépésével"


Autó vásárlásakor meg nehogy azt hidd, mennyit engedsz a feléből módon lehet alkudni. :-)

2016. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hülye, aki használt bmw-t vesz? Az hülye barátom, aki újat vesz.

Egy még garanciális, 80 ezer km alatti példányt (3-4 éves) a listaárhoz képest akár 40-50%-kal olcsóbban meg lehet venni.

Nem volt 30-40 millió ft-om új autóra, de ha hosszú évek alatt is összegyűlne ennyi, nem vennék soha új autót, hacsak nem keresném meg az árát legalább 1 év alatt.

16 milliós autóról van szó, nem egy holmi fosról, és nem azért írtam ki a kérdést, mert nincs időm szervízelni, hanem, mert fizettem egy szolgáltatásért, amiért cserébe nem kaptam meg, amiért fizettem.


Magyar mentalitás és irigység egyből megmutatkozott percek alatt.

Azért én kívánom nektek, hogy legalább ennyit elérjetek ti is olyan fiatalon, mint én.

2016. szept. 20. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!