Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítséget kérnek, lehetek e...

Segítséget kérnek, lehetek e én egy tárgyaláson védő? (16)

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy lehetek e én kiskorú (16) éves lány egy felnőtt védője egy tárgyalláson??

Az az igazság, hogy nagyon tudok beszélni és minden képpen meg akarnám védeni egyik haveomat, de nem tudom mik a teendők. A törvény szerint :

55. § Védőül az ügyvédi lajstromba bejegyzett ügyvéd, egyetemi vagy jogakadémiai jogtanár választható. Ezekre nézve a 48. § második bekezdésének rendelkezése kötelező.


Kézbesitések átvételével, vagy a terhelt érdekeinek valamely vizsgálati cselekménynél való képviseletével nemügyvéd is megbizható.



A kérdés az lenne hogy nemugyvéd lehetek e én is. Mik a jogaim és mit tehetek érte ha meg tanú se vagyok 😊


EZER KÖSZÖNET!!



2016. szept. 20. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg szeretnél valamit tenni, akkor talán megkereshetnéd a megfelelő kategóriát, nem?
2016. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz, de jobb is, hiszen nem végeztél jogot. nem értesz hozzá. nagy valószínűséggel elvesztenétek a pert.


Keressetek ügyvédet a barátodnak! Ezzel segítesz a legtöbbet.

2016. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A "tudok beszélni" és a "jogi diploma" nem ugyanaz. Ne kontárkodj, védje a felnőtt barátodat az akinek ez a szakmája!
2016. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Az rendben van, hogy nagyon tudsz beszélni, de a joghoz értesz-e? Ha nem, akkor felejtsd el, a jogban a szép szavakkal nem sokra mész, ez nem egy amerikai film, ahol a civilekből álló esküdtszéket egy könnyfakasztó monológgal meggyőzheted, ráadásul ha hibásan használsz egy-egy innen-onnan felszedett jogi kifejezést, sokkal többet árthatsz vele, mintha csendben maradtál volna. Az ügyvéd sem "kidumálja" a védencét, még ha ez egy népszerű vélemény is, hanem jogi lehetőségeket keres. Esetleg, mondom esetleg jelentkezhetsz tanúnak, ha olyasmit tudsz, ami segíthet, de a többit bízd szakemberre.

2016. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1 es!

Igaza van , csak anyirra össze vagyok uavarodva mióta elmondta. Nagyon félek, hogy elveszítem...

2016. szept. 20. 18:37
 6/17 A kérdező kommentje:

2,3,4! Köszönöm igazuk van .

Hát az az igazság, higx közgazdasági szakközépiskolába járok, ahol tanulok jogi alapismereteket.. És a tanar szerint belőlem ugyvid lesz.. De hulyeseg voltazt hinni , hogy ez elég is bármire.. Köszönöm szépen 😊

2016. szept. 20. 18:39
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked elment az eszed?

Jogi képviselő büntetőeljárásban (meg mindenhol egyébként) jogi szakvizsgával rendelkező jogász lehet - jellemzően ez az ügyvéd. Saját ügyében eljárhat más, jogi szakvizsgával rendelkező személy is, ha kötelező a jogi képviselet.

Ha nem kötelező a jogi képviselet, akkor az illető képviselő nélkül járhat el. Ha mégis akar képviselőt, az megint csak ügyvéd lehet.

Bizonyos esetekben ügyvédjelölt helyettesíthető az ügyvédet, ennek külön szabályai vannak, és ilyenkor ő az ügyvéd nevében és helyett jár el. (Mivel neki még nincs jogi szakvizsgája, de jogi diplomája igen!)


Na most te nem tudom, melyiknek érzed magad, de elárulom, hogy egyik sem vagy.

És ez nem az USA, hogy azon múljon bármi, mennyire tudsz "beszélni".


Fogadni mernék, hogy bíróségon sem jártál még soha.


A "nemügyvéd" pedig nem egy értelmes szó. Először esetleg írni tanulj meg rendesen, ha jogi pályára vágysz.

2016. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

És csak hogy még letörjelek kicsit (sajnálom, de egy ilyen buta kislányt muszáj):


Amiből te idéztél az az 1896. évi XXXIII. törvény A bűnvádi perrendtartásról.

Jelenleg az 1998. évi XIX. törvény A büntetőeljárásról van hatályban...

2016. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"nagyon tudok beszélni"

Ezen jót nevettem, bár ezzel semmire se mész. Filmekben talán beválik, de a valóságban inkább a megfelelő kérdéseket és észrevételeket kell megtenni. Javaslom nézz majd be egy nyilvános tárgyalásra.


Bemásolt szakaszt mégis hol találtad? Vicces, hogy egy 120 éves jogszabályra hivatkozol.


Amúgy pedig nem lehetsz:

Be.:44.§ (1) Védőként meghatalmazás vagy kirendelés alapján ügyvéd, illetőleg külön törvényben foglalt feltételek esetén európai közösségi jogász járhat el.


Ha a barátod sértett, magánvádló, vagy másként érintett lenne, akkor képviseletét nagykorú hozzátartozó is elláthatná (bár téged most ez nem érint).

2016. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Már csak azért sem érinti, mert se nem nagykorú, sem nem hozzátartozó. (A hozzátartozó fogalmát a Ptk. adja meg, és a kis barátnő nem az...)
2016. szept. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!