Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez minek számít? Bűnpártolás?

Ez minek számít? Bűnpártolás?

Figyelt kérdés

Tegyük fel ( azaz a kérdés elméleti ), hogy a családomból drogozik valaki. Mondjuk a testvérem. Ez kiderül, a rendőrség megkeres.

Megtehetem hogy nem mondok semmit? Tehát családtag ellen nem vagyok köteles vallomást tenni?

Vagy ha elmondom hogy tudomásom volt róla, én kaphatnék érte valamit? Minek számítana?


2016. szept. 21. 14:21
 1/5 A kérdező kommentje:

1# először is írtam hogy elméleti kérdés, de úgy látszik van aki túl hülye ahhoz, hogy ezt a két szót felfogja.

Másodszor köszönöm ezt a teljesen felesleges, a kérdésre egyáltalán nem válaszoló kommentet. Ügyesen elpazatoltál 1 percet a te életedből és kettőt az enyémből.

2016. szept. 21. 14:31
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni hozzátartozóra.
2016. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha drogozik az nem bűn, csak ha ad is el.

Csomóan drogoznak celebek és fellépnek minennap

2016. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles a hozzátartozód ellen vallomást tenni, és önmagában az sem bűncselekmény, ha bárkiről tudod, hogy drogozik, de nem jelented fel.
2016. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Csurmi ***** válasza:

Szerintem bűnpártolás akkor, ha Te valamilyen módon segítesz neki. Például megkér hogy vidd be a táskáját a lakásba amiben feltételezésed szerint kábítószer van, és Te megteszed.

A másik - a tartása hogy bűncselekmény-e vagy sem, az a mennyiségen is múlik.

Ilyenkor a legjobb ha nem teszel vallomást mert a hozzátartozód. A rendőrség rajtad is fogást fog keresni ha akar, én így nem kockáztatnám.

Viszont kiraknám a tesódat a lakásból fénysebességgel. Aki drogozik az egy idő után egyéb bűncselekményeket is el fog követni - és ha elfogy rá a pénze a Te pénzedet fogja lenyúlni. Szóval, ha tesód ha nem szabadulj meg tőle vagy vidd el rehabra.

2017. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!