Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ausztriában nem bírtam tovább...

Krisszeki82 kérdése:

Ausztriában nem bírtam tovább a főnököm idegbeteg viselkedését, és elmentem betegszabadságra. Majd felmondtam másnap, az arbeitskammer segítségével! Szerintetek lehet jogilag bajom?

Figyelt kérdés
Kikészültem idegileg 3,5 hónap után a főnököm viselkedésétől! Felakartam mondani,de a szerződésben olyan pont szerepelt,hogy akkor fél havi bérem nem kell kifizetnie,mint büntetést. Ezen kívül,se 13.14.fizu+szabadnapok,és túlórát sem! Magyarán semmit! Ki írattam magam táppénzre,hogy kikészültem idegileg!Majd másnap a táppénz alatt segítettek egy felmondást írni az Arbeitskammernél ,és elküldtem neki. Erre ő kijelentett a lakcímről ami az ő hoteljába volt,és azt üzente feljelent! Mert lakcím nélkül nem lehetek betegszabin lennem! De ha idegileg kibuktam és teszem azt félek tőle,akkor evidens,hogy nem maradok ott?? Egyébként depresszióval kezeltek és van papírom róla,amit elküldök a háziorvosnak aki kiírt szabira. 2 hetet kell kihúznom,szerintetek mit csináljak,hogy nincs lakcímem? Lehet ebből bajom? Merksaphatom a fizum? Arbeitskammernél azt mondták,hogy nyugi. Szerintetek?

2016. szept. 21. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a cég azért komoly és gyors , ha törvény sértéseket is halmozott fel tovább lehet terjeszteni az euba , kap bírságot is ..
2016. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerinted ezt nem Ausztrában kellene tisztázni?


Ott ugyanis NEM a magyar törvények, szabályzások érvényesek, hanem az ottaniak. Azokat meg nem itt ismerik, hanem az ottaniak.

2016. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem szoktak a cegek foglakozni azzal hogy a felmondott munkvallalokat szivassak. Eleg sok penzbe kerul, es kiderulhetnek a szabalytalansagok is, visszaszerezni meg nem tudnak belole semmit.


nem kell aggodnod.

2016. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be megint a kamarához, kérdezd meg ott, mi a helyzet?! Az a baj, hogy ha 2 hétig vagy kiírva, elvileg 1 hét után küldenek a Krankenkassatól levelet, hogy menj be kivizsgálásra, de gondolom ezt nem fogja továbbítani. Hol dolgoztál? Nehogy oda sodorjon a szél engem is...!
2016. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Ha depresszioval kezeltek es hivatalos uton mondtal fel, akkor nem nyulhatnak hozzad. A lakcimed megszunese megint csak nem jelent semmit, mert az a korulmenykbol fakad. Tehat szerezz egyet. Ugy ertem berelj egy szobat es legy "hivatalos". Innentol kezdve nagyon figyelj oda a szabalyokra!!! Azt fogjak keresni, hol vetettel, hibaztal. Tehat mindent hivatalos helyeken intezz, hogy ne legyen rajtad felelosseg......magyarul hagyd hogy harcoljanak egymas ellen. Csak arra vigyazz, hogy ne allits valotlant. Magyarul ne hazudj. Ha az "aldozatra" csak egyszer is a gyanu arnyeka vetodik...veged!

2016. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy azt meg nem értem, mi van a 13. havi fizuval, azt júniusban adják, neked az nem jár, csak a 14. havi felénél valamivel több, a 3,5 hónapra ugye.
2016. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha az Arbeitskammernél azt mondták, hogy nyugi, akkor miért parázol? Minden bizonnyal jobban értenek az osztrák munkajoghoz mint mi. Ráadásul ott a magyar szakszervezetekkel ellentétben valóban a dolgozók érdekeit képviselik. Tudod, ezért is fizettél hozzájárulást, hogy ha ilyen helyzetbe kerülsz, ingyen segítsenek neked.


Szóval nyugi. Ha perel, akkor a végén még ő fogja megütni a bokáját.

2016. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztos sokan ismerik ezen a fórumon az osztrák jogszabályokat...
2016. szept. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Biztos sokan ismerik ezen a fórumon az osztrák jogszabályokat..."


A magyarok jelentos resze ausztriaban dolgozik vagy dolgozott.

2016. szept. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2016. szept. 22. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!