Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg kimondták hogy az a...

EagleHUN kérdése:

Tényleg kimondták hogy az a hitelszerződés amiben nem szerepelt hogy pontosan mennyit fizet vissza az adós, érvénytelen?

Figyelt kérdés

Néhány hete talán 1-2 hónapja jelentek meg azok a hírek hogy született egy ilyen ítélet, és a híresztelők szerint ez alapján már perelhet mindenki még a végtörlesztettek is.

Hiszen ha érvénytelen volt a szerződés akkor a banknak az eredeti összeg plusz a banki alapkamat járt volna vissza és minden ami afölött van nem!

Egyrészt nem tudom a részleteket hogy ezt a kúria vagy milyen bíróság mondta ki?


Esetleg az alkotmánybíróság állásfoglalása volt és az alapján született a döntés bíróságon?


Szeretnék biztosabbra menni, mert pl a "Jogi balesetek" és hasonló Facebook oldalak nem tudom mennyire megbízhatóak?


Viszont fontos lenne tudni ez alapján lehet -e perelni?


Főleg olyanoknak akik a "nyomás" és megnövekedett törlesztő összeg miatt végtörlesztettek is már!

Persze egy másik forint hitelből!


Rokonaimnál:

Egy 4,8M mezőgazdasági gépre felvett deviza hitelből csinált a bank több mint 9M -t, úgy hogy a törlesztőrészletek is 100k körülire mentek fel!

A végtörlesztéssel és egyben a gép eladásával ez vissza lett fizetve, ehhez egy másik bank adott egy kisebb forint hitelt nekik.


Namost ha a kérdésemben foglalt dolog igaz akkor a valós tartozásuk "csak" a 4,8M plusz banki alapkamat volt. Azaz 2.5 -3M val tartozna a bank vissza egy nyertes per után!


Rendezhető ez így utólag?

Elévülés ilyen esetben hogyan mi módon vonatkozik?



2016. szept. 24. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ez így vane, de azt ne felejtsd el, hogy az ha az ismerősödék deviza hitelt vettek fel, akkor ők nem forintot vettek fel, hanem külföldi pénzt, csak a bank "jófejségből" egyből átváltotta forintra. Meg kéne nézni a szerződést, hogy mi van benne xxx huf vagy xxx egyéb. Ha most csinálnák vissza, akkor valószívű, hogy napi áron kellene átváltani a forintot, az adott valutára.


Pl, ha csirke alapú hitelt vesztek fel, akkor mondjuk a bank fog 10 db csirkét, azt eladja és odaadja a pénzt, akkor a visszacsinálás végén 10 db csirke kell legyen a banknál, függetlenül, hogy ma mennyibe kerül a csirke.

2016. szept. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetro ***** válasza:
86%
Ilyet biztos hogy nem mondott ki egyetlen birosag sem.
2016. szept. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ConnectCare ***** válasza:
100%

Pont azt mondta ki a Kúria, hogy akkor is rendben van, ha forintban nincs a szerződésben a pontos összeg.


Perelni felesleges.


Egy irodányira dolgozom az egyik devizahiteles-mentő zsenitől, naponta keresik rajtam úgy, mintha maga a Jóisten lenne, közben meg szegény olyan értelmes, mint egy marék lepke. Az ilyenek elhitették az emberekkel ezt a hülyeséget, hogy a bankoknak anno nem telt egy jogászra, hogy a szerződések okésak legyenek és minden érvénytelen úgy, ahogy van.


De ez nem így van.


Meg kell egyezni valahogy a bankkal és beletörődni, hogy ennek a megoldása nem lesz egyszerű.

2016. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ok, mint írtam a végtörlesztés már megtörtént amikor a kormány "kényszerítette" a lehetőséget mindenkire!

Szóval elvileg az eredeti tartozás már mindenki részéről letudva. Viszont arra a 4-5 évre amíg megvolt a hitel 3 milliónál is többet számolt fel a bank még így is, majdnem megduplázták a "pénzüket" a rokonaim kárára.

Gondoltam ha van bármi kicsi esély hogy ebből viszont lássanak valamit akkor meg kell ragadni.

De úgy látom nincs...

2016. szept. 24. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!