Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudnam visszavonni a...

Hogy tudnam visszavonni a vallomasomat, a feljelentést, es ezutan kiengednek az elozetesbol?

Figyelt kérdés
Augusztus 5.-en megvadoltam valakit nemi eroszakkal! Azota elozetes letartoztatasban van. Szeretnem ha kiengednek, nem szeretnek ügyet ebbol! Mit tehetek? Ha valaki tudna tanacsot adni, privatban leirok mindent.
2016. szept. 27. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A büntetőeljárás nem arról szól, hogy akit (éppen) nem szeretünk, azt lecsukják, akit meg szeretünk, azt kiengedik. Ha más vallomást teszel, akkor az egyéb bizonyítékokhoz képest dől el, hogy hamis vád, vagy hamis tanúzás miatt felelsz-e.
2016. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A nemi erőszak közvádra üldözendő bűncselekmény, nem lehet visszavonni a feljelentést. A kérdés tehát, hogy történt erőszak vagy nem? Ha igen, akkor igenis csináld végig az ügyet bármilyen nehéz is, rengeteg erőszakoló ússza meg a gyáva "nem szeretnék ügyet belőle" áldozatok miatt.
2016. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
már jó rég előzetesben van.. azóta már vmi bizonyítékot csak találtak volna.. esetleg nem hamis tanúzás volt?
2016. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg megtörtént ne vond vissza, attól csak egy bűnözőnek lesz jobb, ha meg nem, akkor valld csak be szépen a rendőrségen hogy megpróbáltad hamis vádakkal tönkretenni egy ártatlan ember életét.
2016. szept. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazan koszonom mindenki valaszat! (Legfokeppen azt, hogy nem tamadni, es kerdezgetni kezdtetek, orommel latom, vannak meg normalis emberek) Eddig senkivel sem beszeltem errol, csak rendor ismerosokkel, es nagymamaval..

Maganinditvannyal eltem, tehat kertem az elkoveto megbunteteset.. Ami ugye visszavonhatatlan, oszthatatlan..

Az eset megtortent termeszetesen, nem hazudtam a rendorsegen.

Viszont (ne kerdezzetek miert) a jo szivem elobb-utobb megol) tudom, hogy nem megrendelesre megy,de NEM AKAROM, hogy bortonbe zarjak az elkovetot. Nem fenyegetnek, teljesen sajat dontesem, szeretnek segiteni, akárhogyan. Egy rendor azt mondta, megkeressuk a "kiskapukat".. ezek szerint csak lehet megoldas??

Pl odaallok hogy "hazudtam, vallalom onkent, nem tortent semmi" bortonbe zarhatnak? Tudom, szabadsagvesztessel buntetendo, mind a hamis vad, hamis tanuzas, de gyakorlatban is ezt a büntetést szabjak ki leghamarabb? Penzbuntetest, felfuggesztettet leginkább, ha soha nem volt semmi ugyem.. vagy mik lehetnek a bizonyos kiskapuk?

Koszonom mindenkinek megegyszer

2016. szept. 28. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne tedd, ha azt hazudod hogy hamis volt a vallomásod akár börtönbe is kerülhetsz, elhiszem hogy utólag így sajnálod az illetőt de attól még bűnt követett el, ha hazudsz azzal szabadlábra helyezik és az áldozat lesz megbüntetve, arról nem is beszélve hogy a társadalom ugyanúgy elítéli a hazudozókat.

Ha kiengedik, mi a garancia hogy mással nem teszi meg ugyanezt, főleg úgy hogy látja, megúszhatja?

2016. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gotland ***** válasza:
67%

[link]


Ez jutott eszembe.


A társadalom és a körülötted élők védelmének érdekében ne vond vissza a feljelentést. Naiv vagy, ha azt hiszed te vagy az első és/vagy az utolsó áldozata.

2016. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Közvádas, szóval ha úgy gondolják, hogy bűncselekmény történt, akkor a "megbocsátásod" ellenére eljárnak továbbra is.


Ha pedig csak kitaláltad, akkor te fogsz odavándorolni a helyére, hamis vádért.

2016. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!