Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hazánkban egy rendőr milyen...

Hazánkban egy rendőr milyen esetekben használhat fegyvert?

Figyelt kérdés
Nem akarom megemlíteni azt a civilizált országot, ahol a rendőrök hamar előveszik a fegyverüket, és használják is, de szerintem mindenki tudja, hogy melyik országról van szó? Gyakorlatilag milyen esetekben lőhet le valakit egy rendőr? Történik ilyen eset legalább évente egyszer? Illetve ha valaki késsel neki támad egy rendőrnek, azt nagy eséllyel lefogják lőni?
2016. szept. 28. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Jogos önvédelem, vagy ártatlan emberek védelme. Mondjuk itt úgy vannak kioktatva, hogy végtagokra célozzanak. És a stukker sem egy 44 es Magnum, mint Piszkos Herrynek. Hanem kiskaliberű. Amerikában minden naposak a tűzharcok, itt szerencsére ritkák. De sajnos előfordul néha.
2016. szept. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon ritka esetekben.

Talán jobb is mert amilyen keveset gyakorolnak vele,ráasdásul a FMJ lövedék favorizálása a kis nyomi PA-63assal nem biztos hogy effektiv intézkedés lenne belőle.

Adnék nekik mondjuk glockokat meg heti 100lövést.

Persze pénzbe kerül de jutna rá ha a felső vezetés a politikusokkal együtt kicsit visszavennének a privát igényeikből.

2016. szept. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4%

21. század és még mindig lőfegyvert használnak.

500 éves teknológia.


Valami bénító/sokkoló fegyver nem lenne jobb?


Igaz én 1-2nek még gumibotot se adnék a kezébe.

2016. szept. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A bénító vagy sokkoló az a mindennapokban nyilván elégséges a legtöbb szituációban. Azonban a nálunk szerencsére nagyon-nagyon ritka esetekben amikor fegyverhasználatra szükség van, akkor szükséges a lőfegyver.
2016. szept. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amerikában is csak önvédelmből használhatják a fegyverüket, csak ott többször kerülnek önvédelmi helyzetbe.

Egyébként, nálunk hála istennek nagyon kevés ilyen szituáció van, én konkrétan egynél voltam ott még a Szolgálattal, de többet nem mondhatok erröl

2023. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!