Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hová lehet fordulni határozat...

Hová lehet fordulni határozat nélkül bevont jogosítvány vissza adásáért?

Figyelt kérdés
Több,mint egy éve vették el rendőrök egy súrlódásos koccanás miatt a jogosítványomat. A másik fél csak az autót ismerte fel,mind a kettő továbbhajtott,majd nélkülem helyszíneltek le. 2 óra múlva mivel én voltam az üzembentartója a kocsinak engem gyanúsítottak meg. Bíróágon van az ügy,mivel tanúim és bizonyítékom van,hogy az adott cselekmény idején teljesen más helyen voltam. A bíróság egy tárgyalást tartott,és nem tudott dönteni. Hiába nyújtunk be kérelmeket figyelembe sem veszik,és újabb tárgyalást sem tartottak azóta. Teljesen ártatlan vagyok,semmilyen jogerős határozat nincs a jogosítvány bevonásának indoklásáról. Ez 1 éve és 5 hónapja húzódik. Mit tegyek,hogy visszakapjam a jogosítványomat a felmentő végzés előtt?

2016. okt. 7. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Eleve be sem vonhatták volna. Bárhová fordulhatsz mindenki neked fog igazat adni. Kötelesek haladéktalanul visszaadni és az emiatt esett károd megtéríteni.
2016. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Én is így gondolom,de a Bíróság nem meri kiadni,pedig kértük már. Direkt húzzák az időt,mert a felmentés után kiderülne az egész jogtalan rendőrségi eljárás. Most a Megyei Főügyésznek írtam méltányossági kérelmet,mert a járási ügyész szóba sem áll velem. Hova fordulhatok még? Mert teljesen indokolatlanul húzzák az ügyet, még új tárgyalást sem tűztek ki. Nagyon beteg lettem lelkileg, majd másfél éve semmilyen határozat nem született az ügyben. A munkámat is elveszítettem már emiatt.Kérem aki tud tanácsot adni segítsen. Köszönöm..
2016. okt. 7. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!