Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolában elkobzott tárgyak...

Az iskolában elkobzott tárgyak elkobzása jogilag legális?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti, ha netán valamelyik ifjú tanárnak készülő ember szidni szeretne!


Szóval én arra lennék kíváncsi ha indítanék egy pert, mert elkobozták pl a telefonomat az iskolában, és nem adják vissza huzamosabb ideig, pl 1 év.


2016. okt. 19. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Nap végén vissza kell adnia, egyébként meg a tanárnak csitt.
2016. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a házirendben tiltva van a telefon használata simán elveheti, és nem köteles a gyereknek, max a szülőnek visszaszolgáltatni. Mondjuk az egy év, az elég kirívó, olyan tuti nincs.
2016. okt. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
A lehető leglegálisabb.
2016. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekek, tudom, jó dolog picit gonoszkodni, hogy "hihi, megszopta a gyerek", de azt azért nehogy megkajáljátok, hogy a gyerek KÖTELES átadni a telefonját :D Kemény lenne, ha az állami iskola felülírhatná a BTK-t.
2016. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
mit értesz btk felülírás alatt? Ha a diák zavarja az óra rendjét, elkobozhatja a tanár a tulajdonát, természetesen vissza kell később szolgáltatnia. Ez mindenkire érvényes.
2016. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És amúgy az hol van leírva bármilyen törvénykönyvben hogy tanár elkobozhat-e dolgokat, és ha igen mennyi időre?

Az hogy kimondatlan szabály, sokat a törvény előtt nem ér.


Amúgy én tényleg kíváncsi lennék ha valaki beperelné egy tanárát elkobzás miatt, persze nem nap végig, hanem amikor ténylegesen hónapokig nem adja a tanulónak vissza. Még általánosban volt erre példa, bár az még rendszerváltás előtt volt, akkor még mindent lehetett.


(Amúgy az hogy a szülőnek köteles csak visszaadni a tanár a cuccokat az sem állja meg a helyét, 18 év alatti gyereknek is lehet tulajdona jogilag, 18 felett meg ez nem kérdés)

2016. okt. 19. 19:04
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

nem kimondatlan, van egy házirend, amit minden a diáknak, tanárnak, szülőnek tudomásul kell vennie. A tanár dolga, hogy a törvényileg kötelezett diákokat tanítsa, ha ebben akadályozzák felléphet ellene, persze a tanítási óra végén vissza kell szolgáltatnia. 30 éves dolgokkal ma felesleges példálózni, azért teljesen más világ volt, ott kétlem, hogy perelgették az iskolákat.

Ha nem szolgáltatja vissza, akkor persze feljelenthető, de pontosan emiatt manapság kétlem, hogy előfordulna ilyen.

2016. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Beperelhetik-e az osztálytársai a suttyó diákot, aki zavarja az órát a telefonja piszkálásával (elsőre csúnyább szó jutott az eszembe) és gátolja a többieket a tananyag elsajátításában ? Milyen jogon zavarja meg bármelyik diák a tanórát ? Ez legális ?
2016. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem a tanár felelőssége hogy az igazgató elé viszi-e azt aki zavarja az órát, pár alkalom után úgy is repül.


Ha nem teszi meg, csak ordibál (Pedig ugye diplomája van) akkor a tanár is hibás ebben az esetben.


Nade nem ez a kérdés, bár szerintem nem fogok választ kapni a kérdésre :D

2016. okt. 19. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!