Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen előnyökkel jár (letelep...

Milyen előnyökkel jár (letelepedés szempontjából) ha a külföldi párommal összeházasodunk?

Figyelt kérdés
Szóval...én magyarországon élek, magyar vagyok, a párom szerbiában és szerb állampolgár. A házasságot ott kötnénk meg(szerbiában) és érdekel hogy ha papíron már férj és feleség vagyunk akkor ha szerbiában szeretnék letelepedni, ez a házasság milyen előnyöket nyújt? Vagy számít egyáltalán?
2010. ápr. 26. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
semmilyet.
2010. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
én is így vagyok. a gyereketek kettős állampolgár lehet
2010. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szóval akkor semmi plusz dolog a részünkről, hanem csak a gyerekeink(ha lesznek) lehetnek kettős állampolgárok....hm:( elszomorító...nah mindegy...köszi amúgy!

2010. ápr. 29. 18:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha állampolgár szeretnél lenni, nézd meg mik a feltételei. (A felsőfokú nyelvismeret szerintem mindenhol követelmény + pár év amit az adott országban élsz le.)
2010. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nem állampolgárságit akarok! Csupán letelepedési/tartózkodási engedély igénylésénél van e könnyebbség ha az ottani párom már a feleségem!?

Erre lennék kíváncsi....meg úgy általánosságban ha a feleségem akkor könnyebb lesz e valami...vagy bármi...

2010. ápr. 29. 20:03
 6/9 anonim válasza:
2.vok. mivel családegyesítés miatt mész, kapásból kapnod kell állandó tartózkodási engedélyt.azzal addig maradsz amíg akarsz kb. 5-6év mulva ugyis felajánlják az állampolgárságot(de csak ha addig házas vagy):) sok sikert!
2010. ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ja és még annyi hogy ha tudod a nyelvet,könnyebben kapod meg a legjobb munkákat mint bármelyk ottani és a fizud is magasabb lesz
2010. ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Húúú köszi szépen!

Sokat segítettél! :)

Várok még válaszokat ha valaki tud valamit...

2010. máj. 3. 20:23
 9/9 anonim válasza:
ooooooooooo
2012. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!