Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kettős állampolgár bármelyik...

Kettős állampolgár bármelyik útlevelével utazhat?

Figyelt kérdés

Pl. magyar és amerikai útlevele is van. Olyat lehet, hogy Budapestről New York-ba utazva csak az amerikai útlevelét viszi magával?


Vagy ha mondjuk harmadik országba megy?

Vagy ajánlott vinni mindig mindegyiket?


+ Ha az egyik állam polgáraként ki van tiltva valahonnan, pl. amerikai állampolgárok nem léphetnek be X országba, akkor magyarként ha bemegy és nincs nála semmi amerikai állampolgárságra utaló okirat, akkor nem lesz belőle gond?



2016. okt. 22. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden útlevélben fel van tüntetve az állampolgárság is...
2016. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De mindkét állampolgárság fel van tüntetve?


Szóval az amerikai útlevélben benne van valahol, hogy magyar-amerikai kettős állampolgár vagyok?

2016. okt. 22. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy fel van tüntetve.
2016. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Szóval az amerikai útlevélben benne van valahol, hogy magyar-amerikai kettős állampolgár vagyok?"


Dehogy. Az amerikai utlevelben csak az amerikai allampolgarsag van feltuntetve.


Es igen, barmelyikkel utazhatsz.


"amerikai állampolgárok nem léphetnek be X országba, akkor magyarként ha bemegy és nincs nála semmi amerikai állampolgárságra utaló okirat, akkor nem lesz belőle gond?"


Csak akkor ha kiderul hogy amerikai allampolgar is vagy.

2016. okt. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utazhat bármelyik útlevéllel. (Max annyit kell nézni hogy hova melyikkel lehet utazni vízum mentesen.)

Nincs egyikben sem hogy kettősállampolgár vagy.

A magyar útlevélben az van hogy magyar állampolgár.

A német útlevélben pedig hogy német. Ha kell meg is mutathatom neked.


Ezért is használja sok izraeli a magyar útlevelet mikor Dubaiba utazik. Dubai nem ismeri el Izraelt, ezért az utleveleit is semmisnek tekinti.

2016. okt. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kettos allampolgar vagyok, van amerikai es magyar utlevelem.


Megcsinalhatnam, hogy az amcsival lepek ki az orszagbol, majd az Unioba a magyarral megyek be, de a visszauton, ha magyarral akarom elhagyni Budapestet, akkor joggal kerhetik a repteren az ESTA-mat vagy vmi vizumfelet. Ekkor felmutatom az amerikait? De nem vagyok a rendszerben hogy azzal jottem be. Persze altalaban a kutya se foglalkozik evvel, DE! ha valami tortenik, akkor mar fontos, hogy milyen allampolgarkent vagyok jelen az orszagban. Ha pl. uldoznek a rosszfiuk, futhatok az amerikai kovetsegre segitseget kerni es befogadnak. Ha magyar utlevellel leptem be Budapestnel, akkor magyar allampolgarkent vagyok az orszagban, nem amerikaikent.

Tovabba magyar utlevellel nem akarom elhagyni az allamokat, mert akkor latni fogjak, hogy kb. 13 evvel ezelott volt egy vizumom ami lejart, es erre az utlevelre kitiltas jar....thanks, but no thanks.


Szerencses dolog a 2 utlevel olyan esetekben, mint amit irtatok, hogy x orszagba nem lehet y utlevellel menni. Igy terveztuk mi is anno a kubai utat, hogy atmegyunk amerikai utlevellel Mexicoba, majd magyarral tovabb Kubaba (anno, amikor meg az amcsiknak szigoritva volt az kubai utazas).

2016. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden útlevélben csak azon állampolgárság szerepel, amelyet az adott útlevél igazol. Más szóval magyar útlevél csak magyar állampolgárságot tud igazolni.


Nagyon sok esetben egy állam (hatóságai) nem is tudják, hogy az állampolgáruk más országnak is állampolgára.

Mivel nincs kötelező bejelentés. Vagy ahol van, ott sem biztos, hogy bejelenti az illető.



Viszont általában az államok alkalmaznak egy olyan szabályt, hogy a területükre belépni és onnan kilépni olyan okmányokkal lehet amiket az adott állam bocsátott ki ha állampolgár az illető.


Hétköznapi nyelven: ha magyar állampolgár vagy Magyarországra belépni, az ország területén hatóságnak felmutatni és az országot elhagyni magyar útlevelet kell használni.

Lehet, hogy nem minden állam alkalmazza ezt a földön.

2016. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!