Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha egy bíró...

Mi történik, ha egy bíró nyilvánvalóan jogellenesen ítélkezik?

Figyelt kérdés
Persze ha megtámadják az ítéletet, akkor a másodfok helyre tudja rakni az ügyet, de ettől függetlenül történik valami a bíróval ha sorozatosan rosszul dolgozik ?
2016. okt. 28. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem.Akkor dolgozna rosszul,ha részegen menne be és táncolna az asztalon.

Azért ezt a jogellenes dolgot kifejthetnéd bővebben.

Kizárt,hogy egy bíró jogellenesen döntsön.Max nem értesz egyet az ítélettel.

2016. okt. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van egy értékelési eljárás amin a bírák átesnek, ez határozatlan kinevezést követő 3. évben, majd nyolcévenként történik (van még pár kivétel, de nem lényeges), ezeken az értékeléseken négy eredményt lehet elérni: kiváló és magasabb beosztásra alkalmas, kiváló, alkalmas és alkalmatlan. Ha alkalmatlannak találják, akkor az adott bíróság elnöke felszólítja a lemondásra, ha nem történik meg, akkor az elsőfokú szolgálati bíróság dönt és ha úgy látja, felmenti a bírót.
2016. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kizárt, hogy egy bíró jogellenesen döntsön ?

Hányszor fordul elő, hogy a a Kúria eljárási hibákra hivatkozva ismételt eljárásra kötelezi az első fokú bíróságot. Mi is ez az eljárási hibának nevezett dolog ?

A bíró nem a törvények szerint járt el, tehát jogellenesen ítélkezett.

2016. okt. 29. 22:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ezeket a dolgokat nem érted, ne kötekedj... Google -> Beírod ami érdekel és annyi...
2016. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha alkalmatlannak találják, akkor az adott bíróság elnöke felszólítja a lemondásra, ha nem történik meg, akkor az elsőfokú szolgálati bíróság dönt és ha úgy látja, felmenti a bírót."


de itt ki indíthat eljárást? h egy peres fél nagyon felháborítónak tartja a bíró viselkedését, akkor ő is kezdeményezhet eljárást vagy ez csak az elnök jogköre, mármint eleve a kezdeményezés is?

2016. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5


Maga a peres fél nem kezdeményezhet ilyet, de bejelentést mindenképpen tehet a bíróság elnökénél. Ha nem egy "kellemetlenkedő", tipikusan mindenkit feljelentő emberről van szó, általában meg szokták szépen vizsgálni, elegendő panasz után a bíróság elnöke úgyis soron kívüli értékelést fog elrendelni (illetve van pár eset, amikor automatikusan soron kívül értékelik a bírót).

2017. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hát nem tudom ... én már kétszer is tettem, de csak az eltussolást tapasztaltam.


xxxxxxxxxxxxxx


ide meg leírtam részletesen h miért nagyon is megalapozott, de töröltem, nem akarom h már este értem jöjjenek ... sajnos ilyen országban élünk.

2017. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pető László1 ***** válasza:

Semmi, ebben az országban a bírók úgy döntenek, ahogyan akarnak! Bírói függetlenség!!!!!

Erre hivatkozva, jogukban áll jegyzőkönyveket hamisítani,

szakértői, pszichológiai véleményeket átkölteni, figyelmen kívül hagyni, átírni.Jelenleg Magyarországon a bírók egymást védik, így sem jogok, sem törvények nem igazán számítanak, olyan döntést hoz a bíró amilyet akar és azzal indokol amivel akar! A bírókat jelenleg nem lehet elszámoltatni, hála a bírói függetlenség intézményének! A bíróságokon nincs korrupció,nemrég ez jelent meg az újságokban, és a médiában ezért indokolt a bírói függetlenség! Eredmény: Nincs korruptabb jelenleg Magyarországon mint a Kúria, a bírói függetlenségre hivatkozva azt döntenek amit akarnak, nem jogokhoz, törvényekhez, sokszor a valósághoz sincs köze az indoklásuknak, döntésüknek. Jelenleg ellenük a sóhivatalnál lehet panaszt benyújtani! Máshol ezt a választ kapják az emberek: Megkérdeztük az eljáró bírókat, ők azt mondták nem éltek vissza a bírói jogkörükkel! Ezzel az ügy lezárva!!!!!

2018. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"akkor az elsőfokú szolgálati bíróság dönt és ha úgy látja, felmenti a bírót."


kíváncsi lennék, mondjuk az utóbbi 10 évben hányszor történt ilyen, pedig ugye még youtuben is fent van h XY bíró meghamisította a jkv-et. de hát ezeknek mindent lehet ugye ... a pénz nagy úr, hiába

2018. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!