Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért engedélyezett, tűrt,...

Miért engedélyezett, tűrt, sőt már majdhogynem támogatott a futballhuligánkodás Magyarországon?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy a törvény mindenre nagyon érzékeny, ha valaki 50 helyett 55-tel megy büntetik, egy parkban vizel megbüntetik, békésen tüntetni sem szabad és még sorolhatnám, de az hogy egyes állatok (sokak), bevallottan és szánt szándékkal balhézni mennek ki focimeccsekre akár egy országon átutazva, csak azért hogy ott verekedhessenek, törhessenek zúzhassanak, az ellenfél szurkolóit bántalmazzák, verjék, szidják, dobálják, szétverjék a stadiont, a megállókat, felgyújtsanak autókat és rohamrendőröket bántalmazzanak, na ezt mind nagyon szépen eltűrik a törvényhozók meg a rendőrök. Soha senki nem kerül börtönbe hiába valósul meg legtöbb esetben a súlyos testi sértés, a hatóság elleni erőszak, a közösség tagjai ellen uszítás, a rongálás, és még lehetne sorolni. Sőt nemhogy börtönbe nem kerül senki, de ha nagy ritkán szökőévente egy két embert letartóztatnak, kap egy kis bírságot vagy közmunkát aztán viszontlátásra lehet menni balhézni. Ezt miért kell így tolerálni? Miért kell rendőrök ezreit kivezényelni csak ezért, egy meccs miatt amire egyesek szándékosan balhézni járnak (az agybeteg "ultráknak" nevezett senkiháziakat értem ezalatt, életfogytiglant érdemelne mind)? Miért kell nekem eltűrnöm, hogy csak azért mert ezek ún. "futballszurkolók", megverhessenek az utcán, mert neadjisten zöld pólóban vagyok (holott nem is érdekel a foci), hogy felgyújtsák az autóm, betörjék a boltom kirakatát stb.? Van összefüggés a kormány fociőrületével?
2016. okt. 29. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Az általad leírt esetek mikor fordultak elő utoljára?


Csak kérdezem,mert én nem követem a híreket.

2016. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég gyakran, szinte heti rendszerességgel.
2016. okt. 29. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Szinte heti rendszerességgel megvernem, felgyújtják az autód vagy betörik a kirakatodat? Vagy bárkiét ebben az országban?


Konkrét példát mutass kérlek, mondjuk 3-at az elmúlt 1 évből (én nem tudok egy autófelgyújtásról sem..).


Amúgy anno leültettek pár komolyabb tagot a huligánok közül (bár ha jól tudom egyéb dolgaik miatt).

2016. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A huligánok balhéznak(balhéztak..), nem az ultrák! Sok embert leültettek már a hasonló tevékenység művelése miatt. Magyarországon NB1 szinten elég ritka, ha balhé van stadionban, vagy a közvetlen közelében. A pártállamosított magyar foci, a szurkolók regisztrációja, nem csak ezt a réteget űzte el, szerencsére még nem teljesen a meccsekről, hanem azokat a normális szurkolókat,vagy ultrákat(akik nem balhézni jártak ki, hanem különböző módszerekkel hangulatot teremteni), 6 éve sokkal több ember járt meccsekre, de megunták, a "szurkoló barát" intézkedéseket. A kérdésedből ítélve, te még nem voltál foci meccsen... Végül, de nem utolsó sorban, menj ki egy lengyel Derbire, ha igazi huliganizmust szeretnél látni.
2016. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Milyen engedélyezett te gyökér? Tűzzel-vassal kergetik ki itthon a drukkereket a stadionokból..
2017. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!