Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Digitális termékek leírására...

Digitális termékek leírására vonatkozóan milyen EU-s szabályok vannak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha pl. Ft-ért vásárolok egy internetes oldalon x mennyiségű kreditet, és ezt a kreditet az oldalon felhasználható digitális javakra - tehát nem kézzelfogható termékről beszélünk - költöm, akkor azoknak a digitális termékeknek a leírására van valami szabályozás? Arra gondolok, hogy az üzemeltetőnek (eladónak) fel kell tüntetnie minden információt a termékkel kapcsolatban, vagy csak azt, amit jónak lát?


Ha esetleg - törvényekkel, szabályokkal kapcsolatban - tudtok weboldalt is linkelni, azt megköszönöm! :)



2016. okt. 31. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


csak ezt találtam


A trükk az a digitális tartalommal, hogy azt legtöbbször nem lesz a te tulajdonod, hanem csak licenszeled vagy felhasználási jogot kapsz. (pl játékok)

2016. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Ezt az oldalt én is átböngésztem, de nem találtam rajta amit keresek.


Engem kifejezetten a termékek leírására vonatkozó szabályok érdekelnének - már ha van ilyen.

2016. okt. 31. 23:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd a dolgot a vevő szemszögéből, és megtalálod, amit keresel.


Csak azt kell közölnöd, amit akarsz. Az a lényeg, hogy amit közölsz, az a valósággal megegyezzen, és ne legyenek egyéb rejtett költségek anélkül, hogy azt feltüntetnéd valahol.

Lehet félreérthető a szöveg, de a biztos az, ha egyértelműen közlöd a lényeget.

2016. nov. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!